Do 31 maja 2019r trwa rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na miesiące wakacyjne.
* w lipcu dyżur pełni oddział przedszkolny: Słonowice, Kobylnica
* w sierpniu: Kwakowo
Wnioski dostępne są w sekretariacie szkoły oraz w oddziałach przedszkolnych.
Warunek: Oboje rodzice pracują – wymagane zaświadczenia
Dnia 4 kwietnia 2019 roku już po raz piąty w Szkole Podstawowej w Słonowicach odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Regionie. W tym roku hasłem przewodnim były wiadomości o Gminie Kobylnica i gospodarce odpadami.
Do konkursu przystąpiły drużyny ze wszystkich szkół podstawowych gminy Kobylnica.
Turniej składał się z kilku części. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy, krzyżówki, przedstawili wiadomości o zabytkach i historii wybranej miejscowości z terenu naszej gminy oraz prezentowali wybrany utwór poetycki o segregacji odpadów. Na koniec uczestnicy mieli możliwość wykorzystania swojej wiedzy w praktyce. W odpowiednie pojemniki segregowali przygotowane odpady.
Laureatami konkursu zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słonowicach im. Książąt Pomorskich, którą reprezentowali Maja Chilińska, Zuzanna Pietraniak i Szymon Iwański. Dwa drugie miejsca zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Sycewicach im. Polskich Noblistów – Weronika Jachimowicz, Emilia Siwiec, Zuzanna Adamiak i Szkoły Podstawowej w Kwakowie im. Polskich Olimpijczyków- Aleksandra Stereńczak, Marta Grania, Emilia Małecka.
Gratulujemy dzieciom i opiekunkom: Paniom Annie Polonis i Ewie Zacharzewskiej !!!
Zapraszamy do galerii V Gminny Konkurs Wiedzy o Regionie.
6 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupsku odbył XXVII Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Sacrum w literaturze polskiej”. Naszą szkołę reprezentowało pięć uczennic. Wszystkie w swoich kategoriach wiekowych zaprezentowały się znakomicie zajmując:
III miejsce - Aleksandra Wilkos z klasy II
I miejsce - Martyna Bemowska z klasy III
I miejsce - Zuzanna Grzebielucha z klasy IV
III miejsce - Natalia Segeń z klasy VI
Wyróżnienie - Kamila Rutkowska z klasy VIII
Gratulujemy uczennicom oraz opiekunce Pani Jolancie Majerowskiej !
W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w podsumowaniu XX Wojewódzkiego Konkursu Wielkanoc na Pomorzu w Szkole Podstawowej w Kończewie. Nasi uczniowie również otrzymali nagrody:
Uczniom i nauczycielom GRATULUJEMY!!!
1 kwietnia grupa teatralna „Kurtynka” wzięła udział w XII Powiatowym Przeglądzie Kabaretów „Obciach” 2019. Na scenie GCKiP w Kobylnicy zaprezentowało się 13 zespołów w trzech kategoriach wiekowych. „Kurtynka” wystąpiła w kategorii młodzieżowej (13-18 lat). Trzy ósmoklasistki naszej szkoły: Kinga Rutkowska, Kamila Rutkowska oraz Dorota Malec rozbawiły publiczność w scence kabaretowej pt. „Jadłopodawca”. Lepszymi okazali się jedynie licealiści z IV LO w Słupsku. Nasze uczennice zajęły II miejsce. Gratulujemy uczennicom oraz opiekunce Pani Jolancie Majerowskiej!
15 marca 2019 roku już po raz VII odbył się Powiatowy Przegląd Teatrzyków Wiejskich „Wiejsztuk”. W tym roku naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły pod kierunkiem Pani Jolanty Majerowskiej – grupa młodsza z klas III - IV oraz grupa starsza z klas V- VIII. „Mała Kurtynka” zaprezentowała się w przedstawieniu pt. „Brudas” zajmując w przeglądzie II miejsce. Starsza grupa „Kurtynka” przygotowała inscenizację pt. „Wąż”, która została wyróżniona przez jury konkursowe. Aktorom i opiekunowi GRATULUJEMY!!!
Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Szkolny ogłosił konkurs na klasową gazetkę. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4-8. Gazetki miały być samodzielne, pomysłowe i zawieszone we własnych klasopracowniach. Jury złożone z 4 członków samorządu oraz Pani dyrektor Ewy Hejger w dniu 8 marca oceniło prace według wcześniej określonych kryteriów. Wszystkie klasy bardzo dobrze wywiązały się z powierzonych zadań. Gazetki były na temat, bardzo kolorowe i ciekawe. Po obradach jury ogłoszono:
1 miejsce zajęła klasa szósta
2 miejsce klasa czwarta
3 miejsce klasa siódma.
Gratulujemy zwycięzcom!
Właśnie dzisiaj uczestniczyliśmy w 70-leciu Gminnej Bilioteki w Kobylnicy. Podczas uroczystości poznaliśmy historię biblioteki, jej pierwszych pracowników. Pani dyrektor Ewa Hejger w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała za współpracę Pani dyrektor Biblioteki Gminnej Renacie Sztabik oraz współpracującej ze szkołą bibliotekarką filii z Wrzącej Pani Paulinie Olszewskiej życząc dalszych sukcesów w działalności kulturalnej oraz zwiększającej się liczby czytelników i woluminów.
Roztrzygnięty został również Gminny Konkurs Plastyczny "Biblioteka moich marzeń". Laury zdobyli także uczniowie naszej szkoły
II miejsce zajął Fabian Gadomski a wyróżnienie otrzymała Maja Chilińska.
Gratulujemy!!!
**************************************************************************************************************************************
W naszej szkole 4.02.2019r. odbyły się niecodzienne zajęcia przyrodnicze pt: „Chemiczne czary – mary, nie do wiary”
Prowadzący wraz z ochotnikami, wykonywał niezwykłe eksperymenty chemiczne. Były to doświadczenia z ciekłym azotem, perhydrolem, nadmanganianem potasu, jodkiem potasu, helem, gliceryną i etanolem. Na stole doświadczalnym pojawiał się dym, para, ogień, piana, a wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie. Uczniowie świetnie się bawili poznając niektóre właściwości helu.Wszyscy byli pod dużym wrażeniem oglądając w tak efektowny sposób przedstawioną lekcję chemii.
Uczestnicząca wraz uczniami E. Zacharzewska
Zapraszamy do galerii Atomowi Naukowcy.
ZMIANA PRZEWOŹNIKA
Rozkład jazdy:rozklad_jazdy.pdf
ZMIANA ROZPOCZĘCIA ZAJĘĆ
lekcja |
od |
do |
1 |
8:20 |
9:05 |
2 |
9:10 |
9:55 |
3 |
10:00 |
10:45 |
4 |
10:55 |
11:40 |
5 |
11:55 |
12:40 |
6 |
12:45 |
13:30 |
7 |
13:40 |
14:25 |
8 |
14:30 |
15:15 |
Przerwa obiadowa: 11:40 - 11:55
*************************************************************************************************************************************
Jest nam niezmiernie miło poinformować o sukcesie naszych młodych sportowców. W dniu 2 lutego 2019 roku w Kończewie podczas IX TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY KOBYLNICA uczniowe naszej szkoły pod kierunkiem Pana Marcina Jęchorka zajęli:
II miejsce - Kacper Abramczyk
IV miejsce Maksymilian Abramczyk
Zawodnikom i nauczycielowi serdecznie gratulujemy!!!!
*****************************************************************************************************************************************
Informacja dla rodziców!
Zebrania z rodzicami odbędą się 4 lutego 2019 roku:
oddziały przedszkolne: 16.00
klasy 1-3: godzina 15.30
klasy 4-8: godzina 16.15
Serdecznie zapraszamy.
6 grudnia jest dniem spotkania z oczekiwanym przez wszystkie dzieci Mikołajem. W tym roku nasi uczniowie, ze szkolnej grupy teatralnej „Kurtynka”, dzielnie wspomagali tego miłego gościa z Laponii. Zanim Mikołaj pojawił się z wielkim workiem pełnym prezentów, nasi aktorzy, przygotowani przez p. Jolantę Majerowską, wystąpili przed zgromadzonymi na widowni GCKiP w Kobylnicy przedszkolakami z całej gminy. Pouczające widowisko, promujące miłość, przyjaźń i rodzinę bardzo spodobało się małym widzom i wszystkim zebranym.
W podziękowaniu za pracę włożoną w przygotowanie przedstawienia młodzi aktorzy otrzymali wielkie, słodkie paczki od Mikołaja.
Dziękujemy organizatorom imprezy za zaproszenie!
W przedstawieniu wystąpili:
Kinga Rutkowska - starszy brat
Kamila Rutkowska - starszy brat
Zuzanna Grzebielucha - młodszy brat
Dorota Malec - mama
Martyna Musiał - bombka
Maja Grzybowska - bombka
Anna Kurdunowicz - bombka
Wanessa Jagieła - wróżka
Zuzanna Pietraniak - krasnal Mądrala
Jakub Asztemborski - krasnal Gapcio
Sara Stolarek - sierotka Marysia
Natalia Segeń - Kopciuszek
Klaudiusz Janusz - Mikołaj
Karolina Wieruchowska - ELF
Zapraszamy do galerii Mikołajki w Kobylnicy.
15 listopada 2018 r. mocna ekipa naszych szkolnych recytatorów wzięła udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej ,,Zawsze Ojczyzna...", który odbył się w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków Kwakowie. Konkurencja jak zwykle była liczna. Na konkurs przyjechało 35 uczniów z wszystkich szkół naszej gminy.
W kategorii uczniów klas IV-VI odnieśliśmy podwójny sukces zajmując dwa czołowe miejsca. Pierwsza była uczennica klasy IV Zuzanna Grzebielucha, a tuż za nią Natalia Segeń z klasy VI. W kategorii klas VII-VIII drugą nagrodę odebrała Kinga Rutkowska, uczennica klasy VIII.
Gratulujemy!
16 listopada uczniowie naszej szkoły byli uczestnikami koncertu pt. "Droga do wolności", który odbył się w Ratuszu Miejskim w Słupsku w sali plenarnej. Koncert zorganizowany został przez Dyrektora Warsztatów Terapii Zajęciowej i Prezesa Fundacji Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych "Radius" w jednej osobie Pani Agnieszki Orzech. Chór naszej szkoły zaprezentował cztery pieśni patriotyczne przygotowane pod kierunkiem Pani Anny Polonis. Występ został gorąco przyjęty przez słuchaczy i widzów. Uczniowie otrzymali podziękowania i upominki. Cieszymy się, że mogliśmy reprezentować naszą Gminę Kobylnica i Szkołę na tym pięknym i ważnym wydarzeniu - powiedziała Pani dyrektor Ewa Hejger uczestnicząca również w tak pięknym wydażeniu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
Z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości, 30 października w naszej szkole odbyła się "Wieczornica Niepodległościowa". To było uroczyste i nastrojowe popołudnie, pełne wspomnień, obrazów z naszej przeszłości i historii ojczyzny. Zaproszeni rodzice i uczniowie mieli okazję obejrzeć część artystyczną, występ chóru szkolnego, prezentację multimedialną "Droga do wolności". Zaprosiliśmy wszystkich do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, na pamiątkę wydrukowano dla wszystkich śpiewniki patriotyczne. Bardzo nostalgicznym i wzruszającym momentem był występ solistki szkolnego chóru- Doroty Malec- która do obrazu z filmu "Miasto 44" wykonała piękny utwór wokalny. Aby uprzyjemnić wspólne chwile wolontariat szkolny przygotował dla gości poczęstunek. Pod koniec razem wykonaliśmy patriotyczne kotyliony. Organizatorami uroczystości byli pani Anna Polonis, Urszula Gala i pan Przemysław Ciepiel.
Zapraszamy do galerii Wieczornica.
25 października 2018r. uczniowie kl. VII i VIII wzięli udział w warsztatach bibliotecznych związanych ze Świętem Niepodległości pt: „Mirabelka kiełkująca historia w 100licy”
Zajęcia odbyły się na podstawie niezwykłej książki pt: „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza i obejmowały zagadnienia historyczne zawarte w lekturze, historię warszawskich Nalewek, profil społeczności, a także obraz wojny i getta. Książka ta jest swojego rodzaju opowieścią zdarzeń z tamtych lat napisaną w formie, która jest przystępna dla dzieci i nastolatków, rozbudza poczucie patriotyzmu, uczy historii, ale też wrażliwości na to co działo się i dzieje wokół nas.
Mirabelka – to pełna nadziei, wiary i miłości historia kilku pokoleń mieszkańców Warszawy głównie Żydów opowiedziana z perspektywy drzewa, które naprawdę rosło. Poznajemy losy bohaterów Chaima i Dorki przed wojną, w czasie wojny i w Polsce powojennej, czyli ściśle związane z historią Polski.
Uczniowie wysłuchali wypowiedzi autora z audiobooka, oglądali film z autorem, a następnie czytali głośno fragmenty lektury, które miały im pomóc odpowiedzieć na pytanie: Czym jest miłość?
Miłość odnalazła się w historii Chaima i Dorki, których uczucie rozkwitało mimo, że pochodzili z zupełnie różnych rodzin, a mimo to zostali małżeństwem.
Uczestnicy zajęć głośno czytali wybrane fragmenty i sami próbowali zdefiniować pojęcie miłości. Następnie każdy głośno odczytywał wybrane aforyzmy o miłości i wieszał je na drzewie jak owoce mirabelki.
Na koniec wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa w warsztatach.
Uczniowie bardzo chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych wspólnie przez Filię Biblioteki we Wrzącej oraz przez Szkolną Bibliotekę przy Szkole Podstawowej w Słonowicach.
Organizatorki: P. Olszewska i E. Zacharzewska
18 października 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji jubileuszu 20-lecia nadania imienia Książąt Pomorskich i wręczenia sztandaru oraz Dnia Edukacji Narodowej.
Wśród zaproszonych gości pojawili się między innymi przedstawiciele Urzędu Gminy w Kobylnicy z Wójtem, Panem Leszkiem Kulińskim na czele, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylnicy Pani Renata Sztabnik, Dyrektor CKiP w Kobylnicy Pan Mariusz Brokos. Z naszego zaproszenia skorzystali też Przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Szkoły Pan Wacław Jęchorek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kwakowie Pan Andrzej Wojtaszek, nasi nauczyciele emeryci i sołtysi z okolicznych sołectw.
Uroczystość otworzyła przemówieniem Pani Dyrektor Ewa Hejger, która zaprezentowała krótki rys historyczny Szkoły, przypominając zebranym ważne fakty dotyczące powstania i działalności naszej placówki oświatowej. Głos zabrał również Wójt Gminy Kobylnica Pan Leszek Kuliński dając krótki wykład na temat naszego patrona – Książąt Pomorskich. Jubileuszowe życzenia całej społeczności szkolnej złożył też Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kwakowie Pan Andrzej Wojtaszek.
Uczniowie szkolnego Teatrzyku Kurtynka pod opieką Pani Jolanty Majerowskiej i chóru szkolnego prowadzonego przez Panią Annę Polonis wystąpili przed zebranymi w przygotowanym na uroczystość jubileuszu przedstawieniu. Oprócz zaprezentowania humorystycznych skeczów i pięknie wykonanych piosenek uczniowie opowiedzieli zebranym historię nadania szkole imienia i sztandaru. Stroje z epoki renesansu, w których wystąpili, doskonale podkreślały opowieść o naszych patronach. Dowiedzieliśmy się między innymi, że decyzja o nadaniu imienia Książąt Pomorskich podjęta została 20 lat temu na posiedzeniu Rady Pedagogicznej pod przewodnictwem ówczesnego dyrektora szkoły Pana Marka Labudy, po konsultacjach ze społecznością uczniowską i Radą Rodziców. Sztandar ufundował szkole Urząd Gminy w Kobylnicy. Wykonany został według projektu Pana Grzegorza Kamińskiego w chojnickiej pracowni hafciarskiej Pani Ginter. W uroczystościach nadania imienia uczestniczyli m.in. Kurator Oświaty Pan Igor Mackiewicz, ówczesny Wójt Gminy Kobylnica Pan Jerzy Makarow, przedstawiciel Muzeum Pomorza Środkowego Pani Janina Brzezińska i Przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Szkoły Pan Wacław Jęchorek, dzięki któremu nasza szkoła powstała. W czasy życia i panowania Książąt Pomorskich wprowadził zebranych gość z Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Słupsku Profesor Zygmunt Szultka.
Uroczystość zakończyły życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły. W dowód wdzięczności za ich pracę i poświęcenie uczniowie wręczyli im kwiaty.
Zapraszamy do galerii XX-lecie, DEN.