• 15 grudnia gra planszowa „Mosty Rudolfa Modrzejewskiego”, autorstwa Pana Przemysława Ciepiela, miała swoją premierę. Z tej okazji odbył się w naszej szkole turniej, do udziału w którym zaproszeni zostali uczniowie ósmych klas, ze wszystkich szkół Gminy Kobylnica. Trzyosobowe drużyny z Kobylnicy, Kończewa, Kwakowa, Sycewic i gospodarzy turnieju miały okazję zapoznać się z projektem historycznym „Dzieci Kapitana Nemo” Fundacji BGK, dzięki któremu gra została wydana, z osobą Rudolfa Modrzejewskiego i zasadami gry. W dwóch rozgrywkach tej średnio-zaawansowanej gry ekonomicznej uczniowie podjęli wyzwanie zbudowania mostów, tożsamych z tymi, które zaprojektował Rudolf Modrzejewski. Po podliczeniu turniejowej punktacji okazało się, że zwyciężczynią została nasza uczennica Zuzia Grzebielucha. Drugie miejsce zajął Fabian Gadomski a trzecie Aleksandra Owczarek z SP Kwakowo. Wszystkie drużyny biorące udział w rozgrywkach otrzymały w prezencie po egzemplarzu gry.
    04.03.2023 13:56 | więcej »
  • Gry, których autorem jest nauczyciel naszej szkoły Przemysław Ciepiel, w tym tygodniu dotarły do naszej szkoły. 15 grudnia 2022 r. odbędzie się turniej międzyszkolny, gdzie uczniowie ze szkół naszej gminy będą mieli okazje zmierzyć się w tej ekonomicznej grze planszowej.
    Projekt został dofinansowany przez Fundację BGK w programie - "Dzieci Kapitana Nemo" Edycja III za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
    04.03.2023 13:51 | więcej »
  • Wielkimi krokami zbliża się finał realizowanego w naszej szkole projektu historycznego „Dzieci Kapitana Nemo” Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego. W czerwcu bieżącego roku nasz nauczyciel Pan Przemysław Ciepiel przystąpił do konkursu projektowego. Jego pomysł został pozytywnie rozpatrzony wraz z 29 innymi projektami z całej Polski. Projekt zakłada promowanie Polaków, którzy są mało znani mimo swoich, często imponujących zasług. Dlatego fundusz w wysokości 15 000 zł pozyskany z projektu, zostanie przeznaczony na stworzenie ekonomicznej gry planszowej tematycznie związanej z Rudolfem Modrzejewskim, wybitnym inżynierem, który stał się geniuszem amerykańskiego budownictwa (szczególnie mostów). Gracze będą mieli możliwość zapoznać się z jego osiągnięciami przy okazji dobrze się bawiąc przy budowie mostów wzorowanych na oryginalnych projektach Rudolfa Modrzejewskiego, Czekamy na gotową grę, nad którą, realizując pomysł Pana Ciepiela, pracuje wciąż Wydawnictwo Szarek. Wszystkie gry planszowe zostaną bezpłatnie przekazane szkołom podstawowym, bibliotekom i świetlicom w gminie Kobylnica, by jak najwięcej dzieci miało możliwość zagrać w grę i poznać dokonania cenionego w świecie, polskiego inżyniera.
    04.03.2023 13:50 | więcej »