Tuż przed świętami w naszej szkole odbył się koncert umuzykalniający. To wydarzenie wprowadziło uczniów w świat muzyki poprzez żywe, interaktywne doświadczenie. Podczas koncertu dzieci poznały różne instrumenty, style muzyczne oraz techniki gry, co rozwija ich wrażliwość artystyczną. Koncert umuzykalniający to nie tylko nauka, ale także inspiracja do dalszego poznawania muzyki i rozwijania własnych talentów.
Prace techniczne związane ze Świętami Bożego Narodzenia wykonane przez uczniów klas 2.
Mieliśmy przyjemność gościć Panią Beatę Jaworską - strażniczkę ze Straży Gminnej w Kobylnicy, która przeprowadziła warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla klas 4-8. Dzięki nim nasza młodzież przypomniała sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku omdlenia, zasłabnięcia czy zakrztuszenia. Zdobytą wiedzę teoretyczną mogli przenieść na ćwiczenia praktyczne. Takie zajęcia są niezwykle ważne, ponieważ mogą pomóc w ratowaniu ludzkiego życia.
Uczennice naszej szkoły wzięły udział w XII Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. W tym roku również udało się im zdobyć nagrody za wspaniałe występy wokalne. I miejsce zajęła Zuzanna Opala, a wyróżnienia otrzymały: Zuzanna Majewska, Martyna Czosnek i Laura Kopiniak.
Gratulujemy
6 grudnia dzieci klas IV-VIII robiły wspaniałe stroiki świąteczne oraz uczestniczyły w warsztatach malowania kamieni. Zajęcia prowadzone były przez Katarzynę Grzybowską oraz Agnieszkę Dzióbę. Podczas zajęć zjawił się gość, uczniowie z radością go powitali i zapewnili, że byli grzeczni Święty Mikołaj obdarzył uczniów słodyczami.
29 listopada do grona czytelników szkolnej biblioteki dołączyli pierwszoklasiści. Zanim złożyli ślubowanie obejrzeli inscenizację o postaciach bajkowych, którą zaprezentowali drugoklasiści przygotowani przez wychowawczynię panią Jolantę Bajorską. Zawiadowca stacji kolejno zapowiadał stacje, w których pojawiali się znani i lubiani bohaterowie z bajek. Ujrzeliśmy m.in. Czerwonego Kapturka, Kopciuszka i Smerfy. Za sprawą drugoklasistów było barwnie, twórczo i pouczająco. Dopełnieniem inscenizacji była prezentacja multimedialna ukazująca bohaterów ze znanych książek dla dzieci. Z odgadywaniem tytułów bajek pierwszoklasiści poradzili sobie znakomicie. Udowodnili, że są gotowi, by złożyć ślubowanie i oficjalnie zyskać miano czytelników.
20 listopada jest wyjątkowym dniem ze względu na rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
W tym roku, w 35. rocznicę tego wydarzenia, włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z organizacją UNICEF. 22.11.2024 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyszli ubrani na niebiesko, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.
Na ten szczególny dzień uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą Panią Joanną Recław oraz Panią pedagog specjalną Żanetą Kulką przygotowali apel okolicznościowy, na którym przedstawili prawa wszystkich dzieci. Klasa III zaśpiewała piosenkę uświadamiającą jak ważne są te prawa. W klasach zostały przeprowadzone zajęcia, ukazująca, że prawa dziecka są ważne i trzeba z nich korzystać. Na korytarzu szkolnym powstała okolicznościowa gazetka.
PRAWA DZIECKA SĄ WAŻNE! CHROŃMY JE I SZANUJMY!
20 listopada 2024 roku, w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków odbyła się kolejna - XI edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego, nad którym patronat objęła Wójt Gminy Kobylnica pani Anna Gliniecka - Woś. 31 uczennic interpretowało poezję polskich twórców, której motywem przewodnim były „łamańce językowe”.
Uczniowie byli podzieleni na trzy kategorie wiekowe (grupa klas 3,4; grupa klas 5,6 oraz klasy najstarsze 7,8). Jury stało przed trudnym zadaniem, ponieważ uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem i artyzmem recytowali utwory.
Nasze dziewczyny pokazały swój talent recytatorski i poradziły sobie wspaniale.
Ostatecznie, spośród uczniów z grupy najmłodszej, jury przyznało:
I miejsce – Antoninie Grzybowskiej
II miejsce – Julii Asztemborskiej
Wśród uczniów klas 5 i 6 jury uznało, że najlepsza była Laura Kopiniak ,II miejsce przyznano Hannie Domagała.
W najstarszej grupie wiekowej: II miejsce przyznano: Karolinie Chadrysiak.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Jesteśmy z was dumni
Tabliczka mnożenia dla wielu uczniów i rodziców wydaje się być nużącym obowiązkiem. W szkole często traktuje się ją jak coś, co trzeba po prostu nauczyć się na pamięć i zdać test. Choć teoretycznie ma to być umiejętność na całe życie, w praktyce często kończy się na szybkim zapomnieniu. Tego rodzaju podejście do nauki nie jest ani skuteczne, ani interesujące. 15 listopada 2024 w Szkole Podstawowej w Słonowicach uczniowie wraz z nauczycielami obchodzili XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie rywalizowali w grupach bawiąc się matematyką. Mieli za zadanie rozwiązanie matematycznych łamigłówek. Najlepsi zostali nagrodzeni otrzymując tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Takie podejście sprawia, że nauka staje się bardziej angażująca, a uczniowie chętniej przyswajają wiedzę. Dzień ten pokazał, jak zabawa i rywalizacja mogą sprawić, że nauka matematyki staje się przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem.
Zakończyła się kolejna edycja Konkursu Plastycznego „Spotkania ze sztuką”.
Konkurs skierowany był do uczniów klas I-VIII ze szkół podstawowych, zlokalizowanych w polskich miejscowościach liczących poniżej 50 000 mieszkańców.
Umożliwia on dzieciom i młodzieży zaprezentowanie swoich umiejętności plastycznych, a także daje możliwość odwiedzenia najważniejszych instytucji kulturalnych w Polsce.
Tegorocznym zadaniem konkursowym było przedstawienie przez ucznia własnej interpretacji wybranego obrazu Stanisława Wyspiańskiego.
Laureaci konkursu (tj. cała klasa laureata wraz z opiekunem) zostaną zaproszeni na jednodniową wycieczkę do wybranego przez klasę jednego z pięciu objętych mecenatem PGE Muzeów Narodowych w Polsce: Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Lublinie, Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Narodowego w Kielcach oraz Muzeum Narodowego w Krakowie, oraz uczestnictwa w lekcji muzealnej. Dodatkowo, autorzy zwycięskich prac otrzymają indywidualne nagrody w postaci bonu o wartości 300 złotych do wykorzystania w sklepie Empik.
Uczniowie naszej szkoły po raz drugi biorą udział w tym konkursie. W zeszłym roku ówczesna klasa 2 uczestniczyła w warsztatach muzealnych w Muzeum Narodowym w Gdańsku, ponieważ uczniowie tej klasy znaleźli się w gronie laureatów.
Opikunem konkursu na terenie szkoły jest p. Jolanta Bajorska
W tym roku szkolnym w konkursie reprezentują naszą szkołę:
Klasa 1 – Oliwia Myślińska
Klasa 2 – Kamila Segeń
Klasa 3- Antonina Grzybowska
Klasa 4 – Julia Ansztemborska
Czekamy na wyniki.
Mieliśmy dzisiaj przyjemność gościć Panią mł. asp. Sylwię Hubisz z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz Strażniczkę Gminną Panią Beatę Jaworską, które to przeprowadziły prelekcje dla uczniów klas 4-8. Tematem przewodnim była cyberprzemoc oraz konsekwencje prawne, które mogą dosięgnąć nieletnich. Dziękujemy obu Paniom za podzielenie się swoimi doświadczeniami z pracy oraz fachową wiedzą.
Z okazji 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie klas 5-8 przedstawili część artystyczną o tematyce patriotycznej. Recytację uzupełniały pieśni i piosenki o naszej ojczyźnie . O godzinie 11:11 wszyscy uczniowie naszej szkoły w ramach ogólnopolskiej akcji „ Szkola do hymnu”odśpiewali wspólnie cały hymn narodowy.
6 listopada odwiedzili nas niecodzienni goście na czele z Panem Krzysztofem Góreckim, którzy postanowili nam opowiedzieć i zaprezentować ubiór i uzbrojenie minionych epok. Spotkaliśmy więc polską szlachtę za czasów sarmatyzmu, czy pikiniera albo muszkietera, a na husarzu kończąc.
Nasi uczniowie z klas 1-3 mieli dziś okazję przypomnieć sobie i utrwalić zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pani Beata Jaworska ze Straży Gminnej pokazała nam co robić w przypadku omdlenia, zadławienia, jak wygląda pozycja boczna bezpieczna oraz jak poprawnie wykonać telefon na numer alarmowy Bardzo dziękujemy za wartościowe zajęcia.