Ach, co to był za bal !! W balu karnawałowym, który odbył się 14.02 w naszej szkole uczestniczyli uczniowie z klas 1,2 i 3. O to fotorelacja.
W piątek, 14 lutego, w naszej szkole odbył się wyjątkowy Walentynkowy Bal Karnawałowy dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Był to dzień pełen radości, tańca i zabawy, który na długo pozostanie w pamięci najmłodszych uczestników.
Tańce, zabawy i mnóstwo uśmiechu
Od samego rana w przedszkolnych salach panowała radosna atmosfera. Dzieci przyszły ubrane w kolorowe stroje, a cała przestrzeń została udekorowana serduszkami, balonami i girlandami. Bal rozpoczął się wspólną zabawą przy muzyce, a następnie dzieci brały udział w licznych walentynkowych konkursach i animacjach.
Wśród najciekawszych atrakcji znalazły się:
❤️ „Gorące serduszko” – zabawa polegająca na przekazywaniu serduszka w rytm muzyki, gdzie liczyła się szybkość i refleks.
📰 Taniec na gazecie – taneczna konkurencja wymagająca sprytu i umiejętności współpracy w parach.
❓ Walentynkowy quiz tematyczny – dzieci sprawdzały swoją wiedzę na temat miłości, przyjaźni i zwyczajów związanych z walentynkami.
Walentynkowa poczta i słodki poczęstunek
Zwieńczeniem zabawy było uroczyste rozdanie walentynek z przedszkolnej poczty walentynkowej. Przez ostatnie dni dzieci mogły wrzucać do specjalnej skrzynki własnoręcznie przygotowane kartki dla kolegów, koleżanek i nauczycieli. Otwieranie kolorowych kopert wywołało mnóstwo radości i uśmiechu!
Po zakończeniu zabaw wszyscy uczestnicy zasiedli do wspólnego słodkiego poczęstunku, który był idealnym zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspaniałą atmosferę, a także rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów i smakołyków. Już nie możemy doczekać się kolejnych takich wydarzeń!
12 lutego po lekcjach w naszej szkole zabrzmiała muzyka, a w jej murach można było ujrzeć m.in. księżniczki, aniołka, Czerwonego Kapturka i wielu superbohaterów. Samorząd Uczniowski zadbał o emocje organizując wiele ciekawych konkursów. W wyniku głosowania wybrano najciekawsze stroje karnawałowe. Najbardziej spodobały się kreacje Julii Asztemborskiej, Julii Osial, Kacpra Śniegulskiego oraz Marcela Stasiaka.
Bal uważamy za udany, dziękujemy za wspólną zabawę i życzymy udanych ferii.
Uczniowie klasy VI na lekcjach języka polskiego poznawali trudne słówka. Zapisywali je do lapbooka wraz z wyjaśnieniem. W trakcie kilku miesięcy dowiedzieli się między innymi kim jest meloman, prekursor; co znaczy redukcja, anomalia; jakiego człowieka określamy infantylnym czy elokwentnym. Łącznie uczniowie poznali znaczenie około 40 wyrazów. Zapisane w lapbookach trudne słówka
zdobiły tablicę ścienną na korytarzu szkolnym . Dały możliwość poszerzenia słownictwa wszystkim starszym uczniom naszej szkoły. Po przeprowadzeniu quizu sprawdzającego stopień opanowania słówek okazało się, że najlepszym znawcą trudnych wyrazów jest Kacper Śniegulski.
Innowacja uatrakcyjniła lekcje języka polskiego. Mam nadzieję, że uczniowie będą na co dzień używać słówek, których się nauczyli.
Joanna Recław
W piątek, 24 stycznia w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach 33 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, akcji organizowanej przez Jurka Owsiaka. Od rana w naszej szkole dominował kolor czerwony, tak jak czerwone są serduszka symbolizujące akcję. W ramach zbiórki uczniowie przygotowali wiersze o tematyce związanej z pomaganiem oraz piosenki. Tego dnia uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się do tej niezwykle ważnej zbiórki, w tym roku WOŚP zbiera pieniądze na ratowanie zdrowia i życia dzieci z oddziałów onkologicznych i hematologicznych. Dziękujemy za każdy wrzucony grosik.
21 stycznia 2025 roku w Szkole Podstawowej w Słonowicach odbyło się wyjątkowe wydarzenie – uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, przygotowana przez przedszkolaków. To coroczne spotkanie stało się piękną tradycją, która wzmacnia więzi międzypokoleniowe i przypomina o tym, jak ważną rolę w życiu najmłodszych odgrywają dziadkowie.
Świetlica szkolna wypełniła się po brzegi – licznie przybyli babcie i dziadkowie. Maluchy przygotowały bogaty program artystyczny, który wywołał wiele uśmiechów i wzruszeń.
Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki, opowiadające o codziennych chwilach spędzanych z babcią i dziadkiem oraz wyraziły za co kochają babcię i dziadka. Jedną z najbardziej wzruszających chwil był wspólny śpiew piosenki „Sto lat”, po której mali artyści wręczali dziadkom własnoręcznie wykonane laurki.
Występy zakończyły się gromkimi brawami, które dzieci przyjęły z dumą.
Wydarzenie z okazji Dnia Babci i Dziadka w SP Słonowice było niezapomnianym przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i dla ich ukochanych dziadków. Tego dnia wszyscy poczuli się wyjątkowo, a atmosfera pełna miłości i radości pozostanie na długo w sercach uczestników.
Nasza szkoła bierze udział w programie "Native Speaker w każdej szkole", który umożliwia naszym uczniom z klas VII i VIII kontakt z wykwalifikowanym native speakerem. To wyjątkowa okazja dla naszych uczniów do doskonalenia swoich umiejętności posługiwania się językiem angielskim.
Great job!
Grudniowe święta sprawiają, że cały świat okrywa magiczna atmosfera. Czas jakby zatrzymuje się na chwilę, świat stroi się na święta. Dzieci z niecierpliwością oczekują wizyty Mikołaja, który ma przynieść wymarzone prezenty, a dorośli we wspomnieniach wracają do świąt z własnego dzieciństwa, świąt pełnych zapachów i niecodziennych smaków.
Radość nadchodzących świąt można było poczuć również w naszej szkole, a wszystko to za sprawą naszych wspaniałych przedszkolaków, które przygotowały niezwykłe przedstawienie świąteczne. Jasełka emanowały spokojem i rozsiewały pokój wokół. Piękne teksty płynące prosto z dziecięcych serduszek poruszyły całą społeczność szkolną. Przedszkolaki z pełnym zaangażowaniem złożyły hołd Jezuskowi, wprowadzając nas w magiczny czas oczekiwania.
Paulina Szymków-Wrembel, Małgorzata Korowajczyk
Tuż przed świętami w naszej szkole odbył się koncert umuzykalniający. To wydarzenie wprowadziło uczniów w świat muzyki poprzez żywe, interaktywne doświadczenie. Podczas koncertu dzieci poznały różne instrumenty, style muzyczne oraz techniki gry, co rozwija ich wrażliwość artystyczną. Koncert umuzykalniający to nie tylko nauka, ale także inspiracja do dalszego poznawania muzyki i rozwijania własnych talentów.
Prace techniczne związane ze Świętami Bożego Narodzenia wykonane przez uczniów klas 2.
Mieliśmy przyjemność gościć Panią Beatę Jaworską - strażniczkę ze Straży Gminnej w Kobylnicy, która przeprowadziła warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla klas 4-8. Dzięki nim nasza młodzież przypomniała sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku omdlenia, zasłabnięcia czy zakrztuszenia. Zdobytą wiedzę teoretyczną mogli przenieść na ćwiczenia praktyczne. Takie zajęcia są niezwykle ważne, ponieważ mogą pomóc w ratowaniu ludzkiego życia.
Uczennice naszej szkoły wzięły udział w XII Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. W tym roku również udało się im zdobyć nagrody za wspaniałe występy wokalne. I miejsce zajęła Zuzanna Opala, a wyróżnienia otrzymały: Zuzanna Majewska, Martyna Czosnek i Laura Kopiniak.
Gratulujemy
6 grudnia dzieci klas IV-VIII robiły wspaniałe stroiki świąteczne oraz uczestniczyły w warsztatach malowania kamieni. Zajęcia prowadzone były przez Katarzynę Grzybowską oraz Agnieszkę Dzióbę. Podczas zajęć zjawił się gość, uczniowie z radością go powitali i zapewnili, że byli grzeczni Święty Mikołaj obdarzył uczniów słodyczami.
29 listopada do grona czytelników szkolnej biblioteki dołączyli pierwszoklasiści. Zanim złożyli ślubowanie obejrzeli inscenizację o postaciach bajkowych, którą zaprezentowali drugoklasiści przygotowani przez wychowawczynię panią Jolantę Bajorską. Zawiadowca stacji kolejno zapowiadał stacje, w których pojawiali się znani i lubiani bohaterowie z bajek. Ujrzeliśmy m.in. Czerwonego Kapturka, Kopciuszka i Smerfy. Za sprawą drugoklasistów było barwnie, twórczo i pouczająco. Dopełnieniem inscenizacji była prezentacja multimedialna ukazująca bohaterów ze znanych książek dla dzieci. Z odgadywaniem tytułów bajek pierwszoklasiści poradzili sobie znakomicie. Udowodnili, że są gotowi, by złożyć ślubowanie i oficjalnie zyskać miano czytelników.
20 listopada jest wyjątkowym dniem ze względu na rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
W tym roku, w 35. rocznicę tego wydarzenia, włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z organizacją UNICEF. 22.11.2024 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyszli ubrani na niebiesko, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.
Na ten szczególny dzień uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą Panią Joanną Recław oraz Panią pedagog specjalną Żanetą Kulką przygotowali apel okolicznościowy, na którym przedstawili prawa wszystkich dzieci. Klasa III zaśpiewała piosenkę uświadamiającą jak ważne są te prawa. W klasach zostały przeprowadzone zajęcia, ukazująca, że prawa dziecka są ważne i trzeba z nich korzystać. Na korytarzu szkolnym powstała okolicznościowa gazetka.
PRAWA DZIECKA SĄ WAŻNE! CHROŃMY JE I SZANUJMY!
20 listopada 2024 roku, w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków odbyła się kolejna - XI edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego, nad którym patronat objęła Wójt Gminy Kobylnica pani Anna Gliniecka - Woś. 31 uczennic interpretowało poezję polskich twórców, której motywem przewodnim były „łamańce językowe”.
Uczniowie byli podzieleni na trzy kategorie wiekowe (grupa klas 3,4; grupa klas 5,6 oraz klasy najstarsze 7,8). Jury stało przed trudnym zadaniem, ponieważ uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem i artyzmem recytowali utwory.
Nasze dziewczyny pokazały swój talent recytatorski i poradziły sobie wspaniale.
Ostatecznie, spośród uczniów z grupy najmłodszej, jury przyznało:
I miejsce – Antoninie Grzybowskiej
II miejsce – Julii Asztemborskiej
Wśród uczniów klas 5 i 6 jury uznało, że najlepsza była Laura Kopiniak ,II miejsce przyznano Hannie Domagała.
W najstarszej grupie wiekowej: II miejsce przyznano: Karolinie Chadrysiak.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Jesteśmy z was dumni
Tabliczka mnożenia dla wielu uczniów i rodziców wydaje się być nużącym obowiązkiem. W szkole często traktuje się ją jak coś, co trzeba po prostu nauczyć się na pamięć i zdać test. Choć teoretycznie ma to być umiejętność na całe życie, w praktyce często kończy się na szybkim zapomnieniu. Tego rodzaju podejście do nauki nie jest ani skuteczne, ani interesujące. 15 listopada 2024 w Szkole Podstawowej w Słonowicach uczniowie wraz z nauczycielami obchodzili XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie rywalizowali w grupach bawiąc się matematyką. Mieli za zadanie rozwiązanie matematycznych łamigłówek. Najlepsi zostali nagrodzeni otrzymując tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Takie podejście sprawia, że nauka staje się bardziej angażująca, a uczniowie chętniej przyswajają wiedzę. Dzień ten pokazał, jak zabawa i rywalizacja mogą sprawić, że nauka matematyki staje się przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem.