Nawigacja

  • Zdalne nauczanie klasy drugiej.

    Z perspektywy minionych dni wiemy jak trudny był to czas dla mnie, uczniów czy rodziców. Musiała zostać dostosowana realizacja procesu kształcenia do możliwości uczniów jak i ich możliwości technicznych. Na początku tego trudnego okresu korzystaliśmy z dziennika elektronicznego, gmail i z założonej grupy klasowej na messenger na których prowadzone były grupowe wideospotkania online. Ponadto korzystaliśmy z zasobów internetowych jak również z e-podręcznika i różnych materiałów edukacyjnych. Następnym krokiem było wdrożenie w naszej placówce platformy edukacyjnej Teams na której pracujemy. Oto kilka prac dzieci.

     Dobieranie - puzzle.

     Praca pod tytułem: Mój przyjaciel.

    Uczeń pokazuje kierunki świata jednocześnie wykonując lekką gimnastykę.

    Praca plastyczna "Wiosna wiosna ejże ty".

    Fasolka posadzona przez uczniów.

    Powtarzamy tabliczkę mnożenia na platformie matzoo.

  • Zdalne nauczanie pierwszaków

    Z dniem, gdy pandemia koronawirusa „zamknęła” nam szkoły, rozpoczął się trudny czas dla uczniówi nauczycieli. Choć z początku z obawą zastanawialiśmy się, jak poradzimy sobie z problemami związanymi ze zdalnym nauczaniem, to teraz możemy już powiedzieć, że daliśmy radę. Pierwszaki, dzięki wsparciu rodziców i opiekunów szybko przyzwyczaiły się do nowego stylu nauki. Pracując na odległość i spotykając się online, uczymy się, bawimy, śpiewamy i wykonujemy doświadczenia. Oto niektóre efekty pracy uczniów klasy pierwszej:

    • Przed świętami wykonaliśmy wielkanocne zajączki

    Na zdjęciach dzieci prezentują wielkanocne zajączki.

     

    • Prowadziliśmy hodowlę fasolki

    Hodowla fasolki w słoiczkach.

     

    • Szukaliśmy ciekawych sposobów na wykonanie flagi wybranych państw Unii Europejskiej

    Na zdjęciach: flaga Polski z papierowych serduszek i flaga Niemiec z klocków Lego.

     

    • Zajadaliśmy się wesołymi, wiosennymi kanapkami

    Na zdjęciach talerze z kanapkami.

     

    • Popłynęliśmy w wymarzony rejs łódkami z papieru

    Na zdjęciach: dziewczynki puszczające na wodę statki z papieru.

     

    • Graliśmy na instrumentach, które sami wykonaliśmy

    Na zdjęciach dzieci prezentują wykonane przez siebie instrumenty.

     

    Nie zapominaliśmy też o czytaniu, pisaniu i liczeniu, a na dowód dobrze wykonanej pracy pojawiły się w dzienniku same dobre oceny. Teraz już czekamy na wakacje i na powrót do szkoły we wrześniu.

    Wychowawca i uczniowie klasy I

     

  • Zdalne nauczanie w naszej szkole.

    Trzy ostatnie miesiące nauki w tym roku szkolnym nie były „tradycyjne”. Uczniowie musieli podjąć nowe wyzwania i rozpocząć zdobywanie wiedzy w innej formie. Zdalne nauczanie – lekcje online na platformach edukacyjnych, odczytywanie zadań domowych w dzienniku elektronicznym, wysyłanie drogą mailową napisanych prac - okazało się dla wszystkich nowym doświadczeniem. Ósmoklasiści bardzo dobrze poradzili sobie z próbnym egzaminem w formie online. Pozostali uczniowie starali się systematycznie pracować, spotykać się z nauczycielem i rówieśnikami online.

    W formie zdalnej odbyły się sprawdziany z matematyki i próbny egzamin ósmoklasisty przygotowany przez CKE. Uczniowie mogli skorzystać z konsultacji przedmiotowych.Na platformie Dzwonek odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR dla uczniów klas II-VIII. Był on poprzedzony próbnym konkursem matematycznym, dzięki któremu uczniowie mogli jeszcze utrwalić wiedzę matematyczną. Teraz czekamy na wyniki i nagrody za udział w konkursie.

    Prace z różnych przedmiotów wykonane przez naszych uczniów.

    Praca Nikoli Siwińskiej "Mój autorytet"

    Praca Leny Redmerskiej "Mój autorytet"

    Praca Jakuba Asztemborskiego "Mój autorytet"

    Prace plastyczne B. Czosnka i B. Otowicza 

  • WIRTUALNA NOC MUZEUM KLASY 3 NA ZAMKU KSIĄŻĄT POMORSKICH W SŁUPSKU

    W tym roku Europejska Noc Muzeum miała inny charakter niż w poprzednich latach. Jest to wyjątkowe wydarzenia w naszym rejonie. W tym roku Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku zaproponował wirtualną noc muzeum.

    Corocznie 18 maja obchodzimy święto, które zostało ustanowione 28 maja 1977 roku w Moskwie przez Międzynarodową Radę Muzeów (ICOM) działająca przy UNESCO. Jego celem jest podkreślenie roli muzeów w kształtowaniu indywidualnej i zbiorowej odpowiedzialności za światowe dziedzictwo ludzkości. Z Międzynarodowym Dniem Muzeów ściśle związana jest Noc Muzeów.

    Uczniowie klasy trzeciej , w ramach stałej współpracy z muzeum przyłączyła się do tego wydarzenia. Było to także wydarzenie rodzinne. Wszyscy śledzili od godziny 22.00 krótkie filmiki, później mieli rozwiązać przygotowaną krzyżówkę. Nasza praca została zauważona przez organizatorów. Na stronie https://www.facebook.com/muzeumslupsk zamieszczono notatkę wraz z opracowaną krzyżówką:

    Jesteśmy dumni! Nasz cykl "Mój ulubiony eksponat" stał się inspiracją do stworzenia krzyżówki. Jej autorką jest Pani Jolanta Bajorska ze Szkoły Podstawowej w Słonowicach, a krzyżówkę w ramach nauki zdalnej otrzymali do rozwiązania uczniowie tej szkoły. Musieli oczywiście skorzystać z materiałów przygotowanych na Noc Muzeów 2020. Taką szkolno-muzealną edukację to my lubimy!

  • Wyniki Gminnego Konkursu Fotograficznego

    Gminny Konkurs Fotograficzny nt. Zwierzęta w moim obiektywie został ogłoszony przez Szkołę Podstawową w Kobylnicy przed zamknięciem szkoły związanym z pandemią i zgodnie z regulaminem wpłynęły 83 zdjęcia. Nasi uczniowie również uczestniczyli w tym konkursie odnosząc sukcesy.

    W kategorii klas 0 – III

    II miejsce zajęła Zosia Mellem z klasy 1

    wyróżnienie otrzymała Kornelia Urbanek z klasy 4

    Gratulujemy!!!

  • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

    W marcu świetlica szkolna ogłosiła konkurs na postać KRÓLIKA WIELKANOCNEGO. Prace należało wysłać na adres mailowy świetlicy. Komisja konkursowa wyłoniła zwyciężców tego konkursu. Są nimi:

    w kategorii klas I-III:

    I miejsce - Hania Domagała z klasy 1

    II miejsce - Filip Marchewka z klasy 2

    III miejsce - Laura Kopiniak z klasy 1 i Ola Wilkos z klasy 3

    w kategorii klas IV - VIII:

    I miejsce Ania Kurdunowicz klasa 6

    II miejsce Filip Wrembel klasa 5

    Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody plastyczne a ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają 5 punktów z zachowania za swoją aktywność.

    Gratulujemy!

     

  • Przedłużenie nauki zdalnej do 26 czerwca 2020 r.

    Zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego informuję, że nauka zdalna w Szkole Podstawowej w Słonowicach im. Książąt Pomorskich zostaje przedłużona do dnia 26 czerwca 2020 r.

  • WYNIKI REKRUTACJI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLASY 1

    Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Książąt Pomorskich w Słonowicach informuje, że wszystkie wnioski rekrutacyjne do przedszkola i klasy pierwszej podczas naboru zostały rozpatrzone pozytywnie. Lista dzieci przyjętych do poszczególnych grup/klas znajdują się w sekretariacie szkoły. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu szkoły: 59 846 27 59 oraz  mailowo spslonowice@kobylnica.pl. SEKRETARIAT SZKOŁY dyżuruje w godzinach: 8:00 – 12:00.

    Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Książąt Pomorskich w Słonowicach działając na podstawie USTAWY ws. walki z koronawirusem, podaje wyniki rekrutacji do Oddziałów Przedszkolnych oraz Klasy 1 na rok szkolny 2020/2021.

  • Zarządzenie nr 7/2020 Dyrektora Szkoły

    Zarządzenie nr 7/2020

    Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Książąt Pomorskich w Słonowicach

    z dnia 16 marca 2019 roku

     

     

    w sprawie w sprawie ograniczenia dostępu do pomieszczeń Szkoły Podstawowej im. Książąt Pomorskich w Słonowicach.

    Na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2020 r.  o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. 2020 r. poz. 374) zarządzam co następuje

     

    § 1

    W celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 od 16 do 25 marca 2020 r. zarządzam ograniczenie dostępu do pomieszczeń Szkoły Podstawowej im. Książąt Pomorskich w Słonowicach dla wszystkich interesantów w ten sposób, że wszelkie pisma, podania, wnioski oraz pozostałą dokumentację należy składać do sekretariatu Szkoły Podstawowej im. Książąt Pomorskich w Słonowicach telefonicznie, za pośrednictwem poczty elektronicznej, poczty tradycyjnej bądź dziennika-Librus.

     

    § 2

    Sekretarz, nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Książąt Pomorskich w Słonowicach będą udzielać informacji tylko telefonicznie, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub e-Dziennika – informacje nie będą udzielane w kontakcie bezpośrednim.

     

    § 3

    Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia i obowiązuje do dnia 25 marca 2020 r. z możliwością przedłużenia terminu.

     

                                                                                                                  Dyrektor Szkoły       

                                                                                                                      Ewa Hejger

     

     Dane kontaktowe:

    Szkoła Podstawowa w Słonowicach
    im. Książąt Pomorskich

    76-251 Kobylnica
    Słonowice 4

    tel. 59 8462759
    e-mail: spslonowice@kobylnica.pl

     

     

  • Komunikat z dnia 16 marca 2020 r

    Szanowni Państwo.

     

    1. W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych, każdy z wychowawców skontaktuje się telefonicznie (SMS) z Państwem, aby uzgodnić formę pracy z uczniem.
    2. Nauczyciele będą prowadzić zajęcia z Państwa dzieckiem za pośrednictwem Librusa (zakładka - wiadomości)
    3. W wiadomościach zamieszczane będą załączniki do samodzielnej pracy, zadania, zagadnienia, wiadomości, linki do plików itp.
    4. Rodziców proszę o kontrolowanie e-dziennika.

           Z poważaniem      

           Ewa Hejger - Dyrektor Szkoły       

               

  • KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

    Szanowni Państwo,

     w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieciom, informuję że w dniach 12 i 13 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Książąt Pomorskich w Słonowicach odbywać się będą jedynie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze zarówno w oddziałach przedszkolnych w godzinach 6.30-16.00 oraz w klasach 1-8 w godzinach 7.30-16.00 w godzinach pracy świetlicy szkolnej.

    Natomiast od poniedziałku 16 do środy 25 marca 2020 roku funkcjonowanie szkoły zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola i szkoły nie będą prowadziły zajęć a wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

    W ślad za komunikatem Ministra Zdrowia apeluję i przypominam Państwu, że okres między 12 a 25 marca br. nie jest czasem ferii. To jest czas kwarantanny naszego społeczeństwa. Czas, który powinniśmy spędzić w domu.

    Młodzież w okresie kwarantanny nie powinna wychodzić i spotykać się z rówieśnikami, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. 

    Proszę uczniów i rodziców aby byli w stałym kontakcie elektronicznym ze swoimi nauczycielami, którzy w najbliższym czasie przygotują propozycje  materiałów powtórzeniowo – ćwiczeniowych do wykonania w domu.

    W związku z zaistniałą sytuacją proszę również o regularne kontrolowanie dziennika elektronicznego, ponieważ będą tam zamieszczane ważne informacje.

     

    Ewa Hejger - dyrektor szkoły

  • KORONAWIRUS

    UWAGA!

    INFORMACJA MINISTERSTWA ZDROWIA O KORONAWIRUSIE

    Podstawowe środki ochronne przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19.

    800 190 590 - numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem

    Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w północnych Włoszech, Chinach, Korei Południowej, Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze lub Tajwanie i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną

    lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

    Czym jest koronawirus?

    Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

    Jak często występują objawy?

    Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

    Kto jest najbardziej narażony?

    Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

    Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

    Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

    ZALECENIA

    Często myj ręce

    Często myj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).

    Dlaczego? 

    Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.

    Stosuj odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania

    Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu – płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).

    Dlaczego? 

    Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków i wirusów. Jeśli kichasz lub kaszlesz w dłonie, możesz zanieczyścić przedmioty lub dotykane osoby. 

    Zachowaj bezpieczną odległość

    Zachowaj co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę.

    Dlaczego? 

    Gdy ktoś zarażony wirusem powodującym chorobę układu oddechowego, taką jak COVID-19, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki śliny i śluzu zawierające wirusa. Jeśli jesteś zbyt blisko, istnieje ryzyko, że możesz wdychać wirusa.

    Unikaj dotykania oczu, nosa i ust

    Dlaczego? 

    Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem. Jeśli dotkniesz oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, możesz przenieść wirusa z powierzchni na siebie.

    Jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej

    Jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie tutaj.

    Dlaczego? 

    Objawy ze strony układu oddechowego z towarzyszącą gorączką mogą mieć wiele przyczyn np. wirusową (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy,  koronawirusy, wirusy paragrypy) czy bakteryjną (pałeczka Haemophilus influenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazama).

    Jeśli masz łagodne objawy ze strony układu oddechowego i nie podróżowałeś do Chin

    Jeśli masz łagodne objawy ze strony układu oddechowego i nie podróżowałeś do Chin, pamiętaj o stosowaniu podstawowych zasad ochrony podczas kaszlu, kichania oraz higieny rąk i pozostań w domu do czasu powrotu do zdrowia, jeśli to możliwe.

    Chroń siebie i innych przed zachorowaniem

    Podejrzenie zakażenie SARS-Cov-2 jest powiązane:– z podróżowaniem po obszarze Chin, w którym zgłoszono przypadki zakażenia SARS-Cov-2,lub– bliskim kontaktem z kimś, kto podróżował po Chinach i ma objawy ze strony układu oddechowego.

    Zachęcamy do zapoznania się informacjami zamieszczanymi  na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego, m.in. z „Komunikatem dla podróżujących”, „Zasadami postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie nowym koronawirusem 2019-nCoV MEDYCZNE”oraz „Zasadami  postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie nowym koronawirusem 2019-nCoV W PODRÓŻY LOTNICZEJ ”.

    MASECZKI

    Nie zaleca się używania masek na twarz przez zdrowych ludzi w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się SARS-Cov-2

    Noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos może pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się niektórych chorób układu oddechowego.  Jednak stosowanie samej maseczki nie gwarantuje powstrzymania infekcji i powinno być połączone ze stosowaniem innych środków zapobiegawczych, w tym higieną rąk i zasadami ochrony podczas kaszlu czy kichania (patrz wyżej) oraz unikaniem bliskiego kontaktu z innymi ludźmi (co najmniej 1 metr odległości). Światowa Organizacja Zdrowia doradza racjonalne stosowanie maseczek.

    Używaj maseczek tylko wtedy, gdy masz objawy ze strony układu oddechowego (kaszel lub kichanie), podejrzewasz u siebie infekcję SARS-Cov-2 przebiegającą z łagodnymi objawami lub opiekujesz się osobą z podejrzeniem infekcji SARS-Cov-2.

    Sprzęt ochrony układu oddechowego powinien być oznakowany znakiem CE, który potwierdza, że został prawidłowo zaprojektowany i skonstruowany, wykonany z właściwych materiałów.

  • Dyskoteka karnawałowa

    Wyczekiwana przez uczniów dyskoteka karnawałowa odbyła się 5 lutego 2020 roku. W tym roku hasłem były "Walentynki" Wśród dzieci z klas IV-VI znaleźli się karnawałowi przebierańcy: Spiderman, weterynarz, księżniczki, a nawet "ludzik z krainy Lego". Jak zawsze największą atrakcją były konkursy z muzyką w tle. Wspólne zabawy z sercami, klasowe zawody taneczne, "gorące krzesła" i wierszyki walentynkowe urozmaicały szkolną zabawę. W czasie przerw uczniowie odpoczywali przy poczęstunku i chłodnych napojach. Wszyscy pozowali do zdjęć walentynkowych. Jak widać z relacji fotograficznej- zabawa była udana! 

    Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii.

    Zdjęcie przedstawia wszystkich uczestników dyskoteki karnawałowej.

  • Cyrk "LUNA' w naszej szkole

    Dnia 04.02.2020 r. do naszej szkoły zawitał cyrk „LUNA”. Dzieci bawiły się świetnie obserwując nie tylko artystę ubranego w strój olbrzymiego misia ale również żywe zwierzęta. Oprócz tego artyści zaprezentowali liczne magiczne sztuczki oraz popisy akrobatyczne. Część publiczności również mogła wziąć udział w przedstawieniu. Umiejętności cyrkowców wszystkim bardzo się podobały, dzięki czemu zostali oni nagrodzeni gromkimi brawami.

    Zdjęcie 1 przedstawia cyrkowca przebranego w strój misia.

    Zdjęcie 2 przedstawia cyrkowców razem z uczniem podczas sztuczki akrobatycznej.

    Zdjęcie 3 przedstawia uczniów trzymających węża.

  • "Bezpieczeństwo dzieci – 10 porad policjanta"

    Zapraszamy do obejrzenia filmu „Bezpieczeństwo dzieci – 10 porad policjanta”. Jest to film przygotowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu, a dotyczy on bezpieczeństwa dziecka w różnych aspektach życia. Jest w nim poruszona między innymi kwestia bezpieczeństwa na drodze, podczas wypoczynku, czy korzystania z internetu.

    Film dostępny w poniższym linku:

    https://www.youtube.com/watch?v=3UMLbjkEzAE

  • Wyprawka przedszkolaka

  • Warsztaty świąteczne z rodzicami

    18 grudnia, w oddziałach przedszkolnych, odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci oraz ich rodziców zorganizowane przez panie przedszkolanki Paulinę Szymków-Wrembel, Małgorzatę Korowajczyk oraz Bożenę Trzaskoma. Warsztaty rozpoczął krótki występ artystyczny dzieci, który przeniósł uczestników w świat świątecznej magii. W bardzo miłej, bożonarodzeniowej atmosferze, dzieci z nieodzowną pomocą rodziców, miały okazję odkryć w sobie talent plastyczny, rozwijać swoją wyobraźnię. Natomiast rodzice mieli możliwość ukazać przed dziećmi swoją kreatywność oraz zaangażowanie. Przy dźwiękach kolęd, powstawały świeczniki, które ozdobią każdy wigilijny stół, oraz pomysłowo udekorowane pierniczki, które stały się piękną choinkową dekoracją.

    Był to bardzo mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice pracowali wspólnie, jednocześnie świetnie się bawiąc.

    Zdjęcie 1 przedstawia dzieci w dwóch rzędach. W pierwszym rzędzie siedzą dzieci z grupy Maluszków, a wdrugim za nimi stoją Starszaki

    Zdjęcie 2 przedstawia rodziców oraz dzieci, dekorujących pierniczki

    Zdjęcie 3 przedstawia dzieci z rodzicami, tworzących ozdoby świąteczne

  • Wyniki I Gminnego Konkursu dla przedszkoli „Świąteczny Aniołek”

    Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, nasza szkoła zorganizowała I Gminny Konkurs Plastyczny dla przedszkoli z terenu Gminy Kobylnica pt. „Świąteczny Aniołek”.

    Celem konkursu było między innymi: kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, prezentacja anioła bożonarodzeniowego jako elementu tradycji Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie aktywnej twórczości plastycznej dzieci w formie doskonalenia różnorodnych technik plastycznych.

    Na konkurs wpłynęło 25 prac. Wszystkie dostarczone Aniołki były przepiękne, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.

    Głównym kryterium przy ocenie prac była samodzielność ich wykonania. Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach:

    Kategoria 3-4 latki:

    I miejsce – Nikodem Jamczuk (SP Kończewo)

    II miejsce – Anna Wilkos (SP Słonowice)

    III miejsce – Amelia Prostak (SP Kończewo), Dawid Olszewski (SP Słonowice)

    Kategoria 5-6 latki:

    I miejsce – Daria Siwiec (SP Kończewo)

    II miejsce – Milena Górska (SP Kwakowo), Wojciech Bartnicki (SP Kwakowo)

    III miejsce – Julia Asztemborska (SP Słonowice)

    Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.

  • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

    29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął się w naszej szkole 10 stycznia 2019 roku. Jak co roku przybył do nas pan Borys Broda, który jest wolontariuszem WOŚP. Nasz szkolny wolontariat przygotował salę, w której obejrzeliśmy prezentację na temat historii WOŚP, którą przedstawił wszystkim pan Przemysław Ciepiel. Wszyscy uczniowie chętnie zaangażowali się w tegoroczną akcję. 

    12 stycznia 2019 roku klasa szósta wraz z opiekunem wolontariatu panią Anną Polonis i rodzicami, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która miała miejsce w Szkole Podstawowej w Kobylnicy. Dzieci śpiewały przygotowaną na tę imprezę piosenkę " Moja i Twoja nadzieja". Cieszymy. się bardzo, że obecni i zaangażowani w akcję byli również rodzice uczniów. 

    Zdjęcie 1 przedstawia napis POMAGAMY trzymany przez uczniów i panie Anną Polonis i Emilię Iwańską.

  • Czytanie z Mikołajem

         W naszej szkole, jak co roku odbyło się spotkanie zorganizowane przez bibliotekę szkolną we współpracy z biblioteką we Wrzącej pod hasłem „Czytanie z Mikołajem”. Wszyscy uczestnicy postarali się podkreślić  atmosferę świąteczną strojem  „mikołajkowym”.
        Czytane były fragmenty opowiadań oraz wiersze związane ze świętami Bożego Narodzenia, z Mikołajem oraz tradycją obchodzenia świąt w różnych stronach świata.
        O tradycji wigilijnej głośno uczniom czytała pani dyrektor, zaś mama naszych uczniów, pani Katarzyna Kricka, przeczytała „List do św.Mikołaja”, pani Paulina Olszewska z biblioteki z Wrzącej o „Różnych imionach Świętego Mikołaja”. 
    W głośnym czytaniu wzięli udział laureaci wcześniejszych konkursów: Mistrzowie głośnego czytania z kl. II-IV- Kornelia Urbanek i Tomasz Jopek oraz Martyna Musiał, Karolina Wieruchowska - Mistrzowie Pięknego czytania z kl. V- VIII. Mikołajkowe wiersze przygotowali  również uczniowie z klasy V i VI uczęszczający na warsztaty przyrodnicze.
         Dla urozmaicenia został zorganizowany konkurs, w  którym wybrani uczniowie musieli zgadnąć jakie pojęcie związane ze świętami mieli na czapce mikołajkowej. 
    Zaprezentowana wystawka książek z opowiadaniami, bajeczkami, wierszykami o świętach zachęcała do wizyty w bibliotece i do wypożyczenia literatury na ferie świąteczne.    
         Na koniec wszyscy otrzymali słodką niespodziankę przygotowaną przez panią Paulinę Olszewską. Więcej zdjęć w galerii.

    Zdjęcie 1 przedstawia panią dyrektor czytającą o tradycji wigilijnej.

    Zdjęcie 2 przedstawia uczniów czytających biorących udział w konkursie czytania.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Książąt Pomorskich w Słonowicach
    Słonowice 4
    76-251 Kobylnica
  • 59 846 27 59
    577 470 280

Galeria zdjęć