Nawigacja

  • Święto Niepodległości.

    Z okazji 11 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły zaśpiewano hymn narodowy. Uczniowe z klas  starszych zapoznali wszystkich z historycznymi wydarzeniami, a chór szkolny zaśpiewał pieśni patriotyczne. Cała uroczystość była  bardzo podniosła. Uczniowie recytowali wiersze poetów na tle patriotycznej dekoracji. Po akademii wszyscy uczniowie obejrzeli prezentację przygotowaną przez nauczyciela historii w naszej szkole - Pana Przemysława Ciepiela.

  • Europejski Tydzień Kodowania

    Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający świat.

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania (CodeWeek). Na zajęciach informatyki programowaliśmy w Schratchu. Dla niektórych było to nowe doświadczenie, dla innych doskonalenie umiejętności kodowania. Jedno było pewne, wszyscy promowaliśmy programowanie w tym dniu.

    Kolejnym wydarzeniem z okazji Europejskiego Tygodnia Kodowania był udział uczniów klasy IV w nietypowej lekcji matematyki „Pędzące ślimaki w drodze do powtórzenia wiadomości”.

    Dzieci przekonały się, że nauka przed sprawdzianem nie musi być nużąca. Wybraliśmy się na szkolny korytarz, a tam czekała niespodzianka: pędzące ślimaki z QR kodami. Wszyscy szybko wróciliśmy do szkolnych ławek, by skanować QR kody przy pomocy tabletów. Każdy QR kod krył zadanie z matematyki. Rozwiązywanie takich zadań było ciekawe, inne niż zwykle i co najważniejsze przyniosło pozytywne wyniki na najbliższym sprawdzianie. Zajęcia zainicjowała Pani Aleksandra Klimas-Ciepiel.

  • Bajkowe pasowanie na czytelnika...

    5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Każde dziecko wielbi jakąś postać z bajki - telewizyjnej lub książkowej. Aby najmłodsi uczniowie mogli przebywać z bajkowymi postaciami zamkniętymi w kartach woluminów biblioteka szkolna postanowiła przyjąć siedmiolatków w grono czytelników. Najpierw musieli jednak wykazać się dużą wiedzą dotyczącą książek, biblioteki i postaci bajkowych. Z pomocą przyszli uczniowie klasy VI, bowiem przygotowali inscenizację, która stała się skarbnicą wiedzy dla siedmiolatków. Zatem bez problemu pod okiem starszych kolegów rozwiązywali zagadki, odpowiadali jak należy dbać o książki. Ich wiedza i zaangażowanie zostały docenione. Pani wicedyrektor szkoły pasowała pierwszoklasistów na czytelników. Każdy otrzymał powitalny dyplom i od razu mógł sobie wypożyczyć książkę do domu. Pełni zapału obiecali, że będą do biblioteki przychodzić każdego dnia....

  • Wyniki Konkursu Rodzinnego „Jesienne Inspiracje”

    W dniu 29.10.2021r. r. w naszym przedszkolu odbyło się  uroczyste rozstrzygnięcie  Rodzinnego Konkursu Plastycznego „Jesienne Inspiracje”, adresowanego do przedszkolaków i ich rodziców.

    Dzieci dostarczyły wiele prac wykonanych różnymi technikami. Wśród nich znalazły się m.in. zwierzęta, ludziki, obrazy, wykonane z darów jesieni.  Na konkurs wpłynęło 20 prac.

    Gorąco dziękujemy za udział w naszym konkursie i duże zaangażowanie w wykonanie ozdób, bo wszystkie prace były przepiękne. Komisja oceniająca stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem: musiała wybrać  te najpiękniejsze.               

    W skład komisji wchodziły następujące osoby:

    Dyrektor Szkoły- Ewa Hejger

    Nauczyciel wychowania przedszkolnego: Małgorzata Korowajczyk

    Nauczyciel wychowania przedszkolnego: Paulina Szymków-Wrembel

    Jury przyznało uczestnikom następujące miejsca :

    Kategoria „Maluszki”

    I miejsce Ex aequo - Bianka Lenarcik, Dominik Zinkowski,

    II miejsce- Emilka Laskus,

    III miejsce- Gabryś Jurczyński.

    Kategoria „Starszaki”

    I miejsce Ex aequo- Jaś Majdański, Hania Lass,

    II miejsce- Marysia Demidok,

    III miejsce Ex aequo- Natalia Laskus, Dawid Olszewski.

     

  • "Szkoła pamięta" - nasze pamiątki rodzinne.

    W ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta” nasi podopieczni przynieśli do szkoły rodzinne pamiątki. Były to różnorakie przedmioty, które należały do bliskich lub dotyczą ich własnej przeszłości. Mamy tu zdjęcia z młodości, pamiątkowy zegar po dziadkach, a nawet sygnet po pradziadku. Przedmioty dla innych zwyczajne dla nas są bezcenne, ponieważ są częścią naszej historii.

    Zegar pradziadków przyniesiony przez Tomasza Segeń.

    Pamiątka rodzinna Błażeja Otowicza.

    Sygnet pradziadka Kamili Sikory.

    Pamiątka rodzinna Mai Chilińskiej.

  • "Szkoła pamięta" - wizyta na cmentarzu

    W ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta” klasa VIII wraz z wychowawcą wybrali się na pobliski cmentarz. Naszym celem było uporządkowanie bezimiennych i opuszczonych grobów. Sprzątanie nekropolii to dla naszych uczniów już tradycja. Co roku udajemy się w celu pielęgnacji miejsc przez innych zapomnianych.

  • Byliśmy na Kaszubach.

    W pierwszą październikową sobotę uczniowie klasy drugiej i trzeciej uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego odwiedzili zagrodę edukacyjną w Kamienickim Młynie. Ziemia kaszubska przywitała nas piękną pogodą, a progi gościnnego gospodarstwa Pani Sabiny Krefty okazały się prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat życia i pracy Kaszubów na wsi- dawniej i dziś. Dzieci miały pełne ręce roboty. Karmiły głodne kozy i owieczki. Kosiły trawę wiekowym sierpem. Rozpoznawały różnorodne, muzealne sprzęty do pracy w polu i w domu. Wcielając się w rolę bajkowego Kopciuszka oddzielały groch od innych nasion. Wycieczkowicze wzięli też udział w warsztatach: zdobili gliniane serduszka, a także wykonali kaszubskie flagi metodą makramy na deskach. Okazało się, że samodzielne wbijanie gwoździków nie było dla dzieci żadną trudnością.

    Ugoszczeni przez gospodarzy siedliska pyszną drożdżówką, tradycyjną kaszubską zupą kartoflaną, a na koniec samodzielnie upieczonymi w ognisku kiełbaskami ruszyliśmy w drogę powrotną. Po drodze zatrzymaliśmy się jeszcze w Sierakowicach przy pomniku zasłużonego dla Kaszub, księdza Brenarda Sychty. Nie mogliśmy też pominąć słynnego ołtarza papieskiego- pamiątki po wizycie w 1999 roku naszego papieża Jana Pawła II.

    Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii.

  • Pasowanie przedszkolaka.

    Dnia 15 października 2021 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka - Starszaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania Pani Dyrektor Ewy Hejger i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki, piosenki i tańce. Po części artystycznej, dzieci złożyły przyrzeczenie, m.in.: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać Pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy, Pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na starszaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz medal. Na zakończenie uroczystości Pani Wychowawczyni - Bożena Trzaskoma w imieniu rodziców, przekazała dzieciom prezent - puzzle sensoryczne oraz zaprosiła wszystkich na smaczny poczęstunek.

  • Przedszkolaki w teatrze.

    Dnia 14 października 2021 roku, najmłodsza grupa przedszkolna wybrała się w podróż dotąd jej nieznaną. Wyruszyliśmy do Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku, aby wspólnie obejrzeć spektakl „Przygody Kubusia”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w teatrze. Kiedy „maluszki” dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria oraz lalki. Nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na deskach teatru. Nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

    Przedszkolaki wybierają się do teatru.

    Przedszkolaki w teatrze.

  • Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klasy I.

    14 października świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszej szkole odyła się Akademia z udziałem Pana Wójta Gminy Kobylnica Leszka Kulińskiego, Pani Kierownik Działu Oświaty Igi Bekieszy, Pani Dyrektor Szkoły Ewy Hejger, Grona Pedagogicznego, Pracowników Szkoły, Rodziców i Uczniów. Uroczystość poprowadziła Pani Wicedyrektor Szkoły Jolanta Majerowska.

    Wszystkich zebranych w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej w koncepcji morskiej powitała pani wicedyrektor Jolanta Majerowska. Uroczystość składała się z dwóch części.

    Pierwsza: Święto Edukacji Narodowej podczas której Pani Dyrektor Ewa Hejger wręczyła nagrody dyrektora szkoły wyróżniającym się nauczycielom: Jolancie Bajorskiej, Urszuli Gali, Przemysławowi Ciepielowi, Annie Ślusarczyk, Mai Riverze, Małgorzacie Korowajczyk i pracownikom: Emilii Iwańskiej, Helenie Tocha i Małgorzacie Sikorze. Tego dnia Nagrodę Wójta Gminy Kobylnica otrzymały: Dyrektor Szkoły Ewa Hejger i Pani Paulina Szymków-Wrembel nauczycielka oddziału przedszkolnego.

    Druga: program artystyczny z okazji Ślubowania klasy 1 "My marynarze i nasza podróż” przygotowały wychowawczyni klasy 1 Pani Anna Wójcik oraz Pani Anna Polonis prowadzącą chór szkolny. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. .

    Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani w stroje marynarskie i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań związanych z edukacją morską. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".

    Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonali zaproszeni goście kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Książąt Pomorskich w Słonowicach. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawcę Annę Wójcik.

    Najmłodsi otrzymali wspaniałe pomoce dydaktyczne ufundowane przez wójta Gminy Kobylnica.

    Gratulujemy pierwoklasistom, wychowacy i rodzicom!!!

    Przemowa Dyrekcji i wójta gminy Kobylnica Leszka Kulińskiego

    Klasa I i ich przedstawienie

    Pasowanie klasy I

    Publiczność podczas apelu i wręczanie nagród Dyrektora

    Chór oraz Klasa I po pasowaniu

  • W poszukiwaniu Swojaków.

    Corocznie „Biedronka” ogłasza konkurs czytelniczo - plastyczny dla klas I-III. W tym roku bohaterami jest Gang Swojaków. Uczniowie klasy 2 aktywnie przystąpili do wykonania zadań konkursowych. Aby wykonać pracę plastyczną musieli poznać wszystkie zwierzęta, które mieszkają w naszych lasach i stały się bohaterami książki Renaty Piątkowskiej „Gang Swojaków, o tym, że pomoc ma moc”. Natomiast 9 października uczniowie z wychowawcą Panią Jolantą Bajorską i rodzicami wybrali się, podobnie jak Słodziaki nad morze, w poszukiwaniu zwierząt chronionych oraz w celu zebranie materiałów potrzebnych do wykonania pracy plastycznej. 

    Po powrocie uczniowie klasy II wykonali pracę przedstawiającą nasze wyprawy i spotkane zwierzęta oraz rośliny objęte ochroną. Z nadmorskiego piasku usypaliśmy Wydme Orzechowską, a siebie każdy z uczniów wykonał z kasztanów i żołędzi.

  • Dzień Gier Planszowych

    Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek. Z tej okazji również w naszej szkole na stołach pojawiły się nowe tytuły gier, między innymi Dixit, Karak, Tajniacy. W tym dniu świetlica szkolna nabrała nowego charakteru, można było obejrzeć imponującą wystawę trudniejszych tytułów, na których rozgrywkę potrzeba dużo, dużo więcej czasu. Uczniowie podziwiali figurki, karty oraz plansze z Nemesisa, Rebelii, Pięciu Klanów oraz Upadku Rzymu. Nie brakowało chętnych do gier, uczniowie w zaangażowaniu poznawali nowe tytuły dobrze się bawiąc. Spotkanie pozwoliło zacieśnić więzy koleżeńskie. Nad wydarzeniem czuwali Pani Aleksandra Klimas-Ciepiel oraz Pan Przemysław Ciepiel.

    Wystawa gier planszowych

    Wspólna gra i zabawa przy grach planszowych

  • Obchody XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

    1 października 2021 w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku szkolnym postanowiliśmy utrwalać tabliczkę mnożenia poprzez gry i zabawy, które miały miejsce na lekcjach matematyki. Wykonanie piramidy z kubeczków na czas, nietypowe domino układające się w pierścień kołowy czy też gra Ja mam…, kto ma... wzbudziły ogrom pozytywnych emocji. Wyłoniliśmy także Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia w klasie IV. Rywalizacja była zacięta, a tytuł przypadł Łukaszowi Barszczewskiemu. Od tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły mają okazję mnożenia i dzielenia nawet poza lekcjami matematyki - na schodach ukazały się proste działania. Przejście pomiędzy piętrami budynku nie musi być nudne.

  • Dzień Przedszkolaka

    20 września- Dzień Przedszkolaka, to ważna data.

    Nie tylko dla dzieci, lecz dla całego świata.

    Dzieci są ważne, każdy to powie

    Z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek.

    Wiec wszystkim przedszkolakom małym i dużym,

    Życzyć dziś chcemy wielkich podróży.

    Spełnienia marzeń, cudownych wrażeń, mnóstwa radości i samych słodkości.

  • Sprzątanie świata - Polska 2021

    W ramach ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata - Polska 2021" uczniowie z klas I-III wraz z opiekunami wyruszyli na terenową akcję sprzątania idąc ścieżką edukacyjną na Wydmę Orzechowską 9 września 2021. Uczniowie zebrali prawie 10 kilogramów odpadów, mimo, iż teren jest co tydzień sprzątany przez pracowników Nadleśnictwa. To wszytsko jeszcze bardziej uświadamia nam wszystkim, jak ważne jest nieśmiecenie. Wycieczka odbyła się w ramach współpracy z Nadleśnictwem Ustka, a wspaniałym przewodnikiem uczniów była Pani Kamila Gosztyła, starszy specjalista Służby Leśnej ds. gospodarki leśnej.

  • Sprzątanie świata- Polska 2021

    Nasza Szkoła przystąpiła do Akcji Sprzątanie świata- Polska 2021. Minione lata to czas pandemii COVID – 19, który wpłynął na nasze codzienne życie. Ten czas nie pozostał także obojętny dla natury.  Dlatego hasło tegorocznej Akcji brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. W Akcji Sprzątanie świata – Polska nie chodzi bowiem o to, by tylko sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Cała nasza szkoła, jak co roku zaangażuje się w sprzątanie wyznaczonego miejsca.

    Aby jeszcze bardziej uwrażliwić naszą młodzież na temat recyklingu i nieśmiecenia  wszyscy uczniowie naszej szkoły mogą wziąć udział w konkursie "Śmieciosztuka" na najbardziej pomysłową rzeźbę wykonaną z odpadów recyklingowych. Wystawa prac odbędzie się w głównym holu szkoły 17 września 2021.

  • Ważne!!! Rozkład autobusów

    Bardzo prosimy o zapoznanie się z dodatkowymi opisami na rozkładzie autobusów.

  • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

    1 września 2021 roku odbyło się w naszej szkole „Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022”. Wszyscy uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej, by wspólnie rozpocząć nowe etapy nauki. Wysłuchali powitalnego przemówienia dyrektor szkoły Pani Ewy Hejger i naszego gościa - sekretarza gminy Kobylnica Pana Radosława Krawczyka. Mamy nadzieję, że w tym roku będziemy uczyć się stacjonarnie, rozwijać nasze pasje, uczestniczyć w konkursach i zawodach.

  • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

    W dniu 1 września 2021r. o godzinie 8.15 msza w kościele, o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej odbędzie się uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022 dla uczniów wszystkich klas. Na salę gimnastyczną oprócz nauczycieli i uczniów mogą wejść jedynie po jednym rodzicu ucznia klasy 1.

    Wszystkie osoby uczestniczące w uroczystości Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2021/2022 zobowiązane są do bezwzględnego przestrzegania reżimu sanitarnego, tj. zakrycie ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu.

    Po uroczystości w sali gimnastycznej uczniowie przejdą do swoich sal pod opieką wychowawców, którzy przekażą istotne informacje.

    Przydział sal:

    Klasa 1 - Anna Wójcik – sala 9

    Klasa 2 - Jolanta Bajorska – sala 11

    Klasa 3 - Urszula Gala – sala 8

    Klasa 4 - Anna Polonis – sala 2

    Klasa 5 - Agnieszka Lis – sala 1

    Klasa 6 - Joanna Palusińska – sala 4

    Klasa 7 - Ewelina Dumkiewicz – sala 7

    Klasa 8 - Przemysław Ciepiel – sala 3

     

    Świetlica szkolna będzie czynna od 7.00 do 16.00.

    Oddziały przedszkolne czynne od 6.30 do 16.30

    Opiekunki dzieci w autobusach porannych i powrotnych będą posiadły identyfikatory.

  • Wyprawka przedszkolaka

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Książąt Pomorskich w Słonowicach
    Słonowice 4
    76-251 Kobylnica
  • 59 846 27 59
    577 470 280

Galeria zdjęć