Nawigacja

  • XVII Gminny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

    31 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kwakowie odbył się XVII Gminny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. 

    Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy o krajach europejskich i funkcjonowaniu UE. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą na temat państw Unii Europejskiej, ich zwyczajów, tradycji i kultury. 

    Wyniki konkursu:

    I miejsce  Szkoła Podstawowa w Kończewie 

    II miejsce Szkoła Podstawowa w Słonowicach

    III miejsce Szkoła Podstawowa w Sycewicach

    IV miejsce Szkoła Podstawowa w Kobylnicy

    V miejsce Szkoła Podstawowa w Kwakowie

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

  • Festyn rodzinny w naszej szkole.

  • Fizyczne popołudnie z Photonami

    Uczniowie klasy VII pod opieką nauczyciela fizyki Pani Aleksandry Klimas-Ciepiel zorganizowali „Fizyczne popołudnie z Photonami”. Podczas spotkania prezentowali wybrane przez siebie doświadczenia fizyczne. Była to dobra okazja do  powtórzenia poznanych praw fizyki, np. prawa Pascala. Uczniowie zademonstrowali, w jaki sposób siła wyporu zależy od rodzaju cieczy, w której zanurzone jest ciało. Zaprezentowali metodę sprawdzania, czy jajko jest ugotowane, czy surowe? Dlaczego piłeczka ping - pongowa unosi się na strumieniu powietrza i nie spada mimo przechylania suszarki? Wszystkie doświadczenia poparte zostały naukowo stosownym prawem fizycznym.

    Kolejnym etapem zajęć była zabawa robotami – Photonami. Uczniowie pracowali w grupach, układali algorytm – drogę dla robota, który poruszając się po specjalnej macie zbierał rozmieszczone na niej pytania. Rywalizacja grup zakończyła się sukcesem, młodzież przy tej okazji powtórzyła oznaczenia, jednostki oraz wzory fizyczne.

    Taka nauka to gratka dla uczniów!

  • EKOLANDIA 2022

             Uczniowie z kl V Karolina Chadrysiak, Filip Młynarczyk i Fabian Szwark, wzięli udział                       
    w XX edycji Gminnego Konkursu, który odbył  się w formie warsztatów terenowych EKOLANDIA  2022,  pod hasłemDolina Słupi dzieło natury i rąk ludzkich

    Zajęcia odbywały się w Parku Krajobrazowym Dolina Słupi na Ścieżce Przyrodniczej Gałąźnia Mała, pod okiem świetnego przewodnika, Anny Kasprzak, specjalisty ds.edukacji ekologicznej parku.

    Drużyny z ze szkól podstawowych Gminy Kobylnica poznawały roślinność, ciekawostki krajobrazowe oraz wiadomości  techniczne związane z hydroelektrownią Gałąźnia Mała, w trakcie rozwiązywały też zadania quizu przyrodniczego.

    Wyprawa zakończyła się podsumowaniem  w stanicy kajakowej nad rzeką Słupią. Wyłoniono  najlepsze  drużyny
    i wręczono dyplomy i nagrody,  wszyscy uczniowie otrzymali również od organizatorów upominki i podziękowania za zaangażowanie  i aktywny udział w zajęciach.

     W tym roku nasza drużyna jako najmłodsi uczestnicy konkursu, wszystko pilnie obserwowali, nabywali doświadczenie i już teraz szykują się na rywalizację w przyszłym roku.

  • Konkurs piosenki angielskiej "Just Sing"

    16 maja Malika Stelmaszczuk, Zuzanna Grzebielucha, Laura Kopiniak reprezentowały naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie piosenki angielskiej Just Sing w Sycewicach.

    Szczególne gratulacje

    dla Zuzi za zajęcie III miejsca w konkursie.

  • Warsztaty pszczelarskie w naszej szkole.

  • Zawody w lekkoatletyce.

    Dnia 13.05 2022r. na stadionie 650-lecia w Słupsku odbyły się powiatowe zawody w lekkiej atletyce. Nasza uczennica Karina Biernat zajęła 2 miejsce w biegu na 300 m.

    Gratulujemy!

  • Wyjazdowa lekcja ekologii

    W ramach Dnia Ziemi, uczniowie klas 4-6, odwiedzili Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie. Wycieczka miała na celu  uświadomienie uczniom  co dzieje się z odpadami, które wytwarzamy we własnych gospodarstwach domowych, a także  poznanie zakładu: jego linii technologicznej, sposobu segregacji odpadów, metod ich przetwarzania, składowania oraz recyklingu .

    Dzieci zostały oprowadzone po zakładzie, poznały drogę postępowania z odpadami na kolejnych etapach. Obejrzały sortownię, w której wstępnemu rozdzieleniu podlega rocznie 500 tys. ton odpadów zmieszanych. Sortownię tworzyw sztucznych i makulatury z selektywnej zbiórki, boksy z wysortowanymi odpadami, kompostownię i nieckę kwatery składowej, gdzie mogły zobaczyć wielki pojazd z kolczastymi metalowymi kołami do ugniatania tego co nie nadaje się recyklingu.  

     Dzięki tej wyjazdowej lekcji uczniowie uświadomili sobie konieczność prawidłowego gospodarowania odpadami oraz to, jakie skutki dla człowieka i środowiska niesie brak segregacji odpadów.

  • Gratulacje dla Gabrysi i Zuzi!

    6 maja na scenie GCKiP w Kobylnicy stanęli recytatorzy ubiegający się o laury środowiskowych eliminacji XXXIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII.
    Jury konkursowe wyłoniło po dwóch recytatorów w każdej grupie i przyznało im nominacje do powiatowego etapu konkursu. Dwie spośród nich otrzymały nasze uczennice:

    Gabrysia Gottfried w kategorii klas I-III oraz Zuzia Grzebielucha w kategorii młodzieżowej.

    GRATULUJEMY!  Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

  • XXVIII GMINNA OLIMPIADA SKRZATÓW

    XXVIII edycja Olimpiady Skrzatów już za nami. W tym  roku  mali  sportowcy  spotkali  się  po  dwóch  latach przerwy spowodowanej pandemią. Do rywalizacji przystąpiły sześcioosobowe drużyny uczniów klas I-III ze szkół w  Kobylnicy,   Kończewie,   Kwakowie,  Słonowicach   i  Sycewicach.   Zwycięskie   drużyny   otrzymały   medale
    i puchary, a każdy uczestnik zawodów, upominek.

    Nasza drużyna zajęła zajęła II miejsce ustępując jedynie ekipie z SP w Kobylnicy. Na podium, po zaciętej dogrywace o trzecie miejsce znalazły się dzieci z SP w Kończewie

    Wszystkim małym sportowcom gratulujemy!

     

     

  • PROJEKT „REJS PO WIEDZĘ” W SŁONOWICACH.

    Pomorskie Żagle Wiedzy - wsparcie regionalne ,,Rejs po wiedzę” cieszy się dużym zainteresowaniem. Uczniowie brali udział w zajęciach w Centrum Sportów Wodnych Opty Ustka w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Celem Programu jest szeroko pojęta edukacja morska i żeglarska: kształtowanie i stały rozwój świadomości morskiej społeczeństwa, jak również uświadamianie dzieciom i młodzieży roli i znaczenia szeroko rozumianej gospodarki wodnej, żeglugi morskiej i śródlądowej oraz ochrony środowiska, a także sportów wodnych, turystyki i rekreacji. Rozwój kompetencji kluczowych uczniów poprzez realizację programu w obszarze edukacji morskiej i żeglarskiej prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerów żeglarstwa z Centrum Sportów Wodnych OPTY Ustka. Szkolenia praktyczne na jachtach żaglowych prowadzone są w awanporcie i redzie Portu Ustka. Edukacja żeglarska dzieci i młodzieży jest ukierunkowana również na sprawy związane z ratowaniem i ochroną życia. Dzieci odwiedziły Brzegową Stację Ratownictwa w Ustce. Na zajęciach w CSW OPTY dzieci i młodzież poznała już : 
    • budowę jachtu,
    • bezpieczeństwo, zakładanie kamizelek asekuracyjnych, postępowanie podczas wywrotki;
    • Fair-Play – udzielanie pomocy na wodzie;
    • bezpieczeństwo nad wodą;
    • podstawowe węzły: płaski (w programie zostały - ratowniczy, ósemka, wyblinka, półsztyk),
    • teorię żeglowania: wiatr skala i kierunek; -róża wiatrów; kursy względem wiatr,
    • podstawowe przepisy: prawo drogi – prawy / lewy oraz zasady bezpiecznego żeglowania. 
    Podczas nauki żeglowania na jachtach klasy OPTIMIST oraz rejsów na DZ i jachcie pełnomorskim GRYFITA, każdy uczeń pozna praktycznie między innymi pracę żaglami i starem, stawianie i zrzucenie żagli, manewrowanie jachtem, węzły żeglarskie zdobywając w ten sposób podstawowe umiejętności żeglarskie: 
    • praca przy sprzęcie – klar Optimista;
    • pozycja w łódce, określenie halsów, pierwsze manewry oraz prowadzenie żagla „na sucho”;
    • zajęcia na wodzie:
    - przygotowanie Optimista do żeglugi;
    - pierwsze wodowanie, mocowanie steru i miecza;
    - prawidłowa pozycja w łódce;
    - poprawne trzymanie steru;
    - nauka pagajowania;
    - prowadzenie łódki na holu;
    - ćwiczenia równoważne;
    - nauka wybierania żagla;
    - pierwsze halsy półwiatrowe w parach;
    - samodzielne halsy półwiatrowe;
    - prowadzenie łódki na określony cel;
    - zwrot przez sztag;- trasa półwiatrowa, ew. płaski trójkąt;
    - zatrzymanie Optimista i start – prowadzenie żagla.
    Chcemy wykorzystać walory dostępu do morza, oraz pokazać żeglarstwo jako atrakcyjną formę aktywnego spędzenia czasu i aktywności ruchowej.

                                                                               Autor: CSW „Opty” Ustka
     

  • Spotkanie literackie

    Biblioteka ciągle stara się zwiększyć czytelnictwo w naszej szkole. Toteż niemal każdego roku bierze udział w Pomorskiej Wiośnie Literackej organizowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Słupsku. W tym roku gościliśmy w murach naszej szkoły wyśmienitego pisarza książek dla dzieci - Pana Marcina Pałasza. Nasz zacny gość bardzo ciekawie opowiadał o swojej twórczości. Zdradził m. in skąd czerpie pomysły do swoich utworów i ile czasu zajmuje napisanie książki. Wyczerpująco odpowiadał na pytania czytelników. Zachęcał uczniów do realizowania marzeń, ale też do czytania książek.

    Po częstych wizytach w bibliotece wnioskujemy, że spotkanie spodobało się naszym uczniom.

  • Wiersze są jak kwiaty malowane słońcem...

    28 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas 1-3 "Wiosna, ach to ty". Do udziału w konkursie zgłosiło się 6 uczniów. Zanim zaczęli recytować wybrane utwory wysłuchali wiosennej piosenki w wykonaniu przedstawicielek chóru szkolnego oraz recytacji wiersza w wykonaniu siódmoklasistki - laureatki wielu konkursów - Zuzanny Grzebieluchy.

    Mali uczestnicy świetnie poradzili sobie z zadaniem konkursowym. Odważnie i twórczo pochwalili się deklamacją utworów. Komisja w składzie: Pani wicedyrektor Jolanta Majerowska i Pani Anna Polonis oceniła, że najlepiej wystąpił Kacper Zięba z klasy II recytując wiersz J. Brzechwy "Entliczek - pentliczek". Na drugim miejscu uplasowała się uczennica klasy III - Gabriela Gotfried, a na III pierwszoklasistka - Kaja Lenarcik. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane z dotacji rządowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zdobywcy I i II miejsca zaprezentują naszą szkołę w eliminacjach środowiskowych do XXXIX edycji Powiatowego Konkursu Poezji Polskiej.

    Serdecznie gratulujemy odwagi i pasji wszystkim uczestnikom konkursu.

  • Matematyczne zabawy

    27 kwietnia 2022 w Szkole Podstawowej w Słonowicach odbył się X Gminny Konkurs Matematyczny „Matematyczne zabawy” dla uczniów klas IV-VIII. Wzięło w nim udział 25 uczniów. Dzieci konkurowały ze sobą w kategorii indywidualnej oraz grupowej. Ich zadaniem było rozwiązanie testu matematycznego oraz łamigłówek. Walka była bardzo zacięta, nie obyło się bez dogrywek. W kategorii indywidualnej wyniki przedstawiły się następująco:

    - klasa 4 (I m. A. Więckowski, II m. Ł. Barszczewski, III m. N. Siupa)

    - klasa 5 (I m. W. Kowalczyk, II m. Z. Bagiński, III m. E. Drapalska)

    - klasa 6 (I m. W. Grabowski, II m. M. Skowronek, III m. F. Karpiński)

    - klasa 7 (I m. T. Olschewski, II m. A. Owczarek, III m. B. Łunkiewicz)

    - klasa 8 (I m. Z. Szymańska, II m. W. Grabuszyński, III m. J. Różyc).

     

    W tegorocznym pojedynku szkół zwyciężyła drużyna z Kobylnicy. Drugie miejsce zajęła SP Kwakowo, a trzecie SP Kończewo.

    Dziękujemy firmie Engie EC Słupsk za upominki dla małych matematyków z naszej gminy. Konkurs przygotowały panie Agnieszka Dzióba oraz Aleksandra Klimas-Ciepiel.

    Gratulujemy zwycięzcom!

  • Spotkanie z native speakerem

    W sobotę 23 IV uczniowie kl. VI-VIII wzięli udział w warsztatach j.ang. które poprowadził native speaker - Freddie.

    Podczas spotkania dzieci dowiedzialy się wielu ciekawych rzeczy o kraju, z którego pochodzi nasz gość - Ghana, a także wzięły udział w różnych grach i zabawach językowych.

  • "Wiosenne spotkanie z wierszami Natalii Usenko"

    Wczoraj (26.04.2022 r.) w Szkole Podstawowej w Kwakowie  odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Literackiego. W tym roku  uczniowie klas I-III zmagali się z twórczością Natalii Usenko. Nasza drużyna w składzie:

    • Gabriela Gottfried kl.3
    • Kaja Lenarcik kl.1
    • Kacper Zięba kl.2

    zajęła II miejsce.

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

  • INFORMACJA O WYNIKACH REKRUTACJI 2022/2023

    Informuję, że wszystkie wnioski rekrutacyjne do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Książąt Pomorskich w Słonowicach na posiedzeniu komisji rekrutacyjnej zostały rozpatrzone pozytywnie. Proszę rodziców uczniów klasy pierwszej o dostarczenie do sekretariatu szkoły aktu urodzenia dziecka celem zweryfikowania danych. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu szkoły: 59 846 27 59 oraz  mailowo spslonowice@kobylnica.pl.

    Ewa Hejger – dyrektor szkoły

  • Kreatywnie przed świętami.

    Klasa czwarta malowała pisanki. Wszyscy uśmiechnięci , bo prace wyszły pięknie.

    Wesołych Świąt

  • Szkolny psikus....

    Z okazji prima aprilis Samorząd Uczniowski ogłosił dzień 1 kwietnia Dniem bez plecaka. Każdy uczeń z poczuciem humoru zostawił swój plecak w domu, a przybory szkolne przyniósł w nietypowym nosidle. Okazało się, że plecak nie jest przedmiotem niezbędnym dla ucznia, a książki można przynieść w wózku sklepowym, walizce, apteczce, siatce na ryby, siatce po ziemniakach, skrzynce na narzędzia, samochodziku, wózku dla lalek i w wielu jeszcze innych nosidłach.

    Nasi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Swoje zamienniki plecaka zademonstrowali na ogólnym spotkaniu na sali gimnastycznej. Po prezentacji każdy uczeń oddawał głos na najciekawszy zamiennik plecaka. Okazało się, że uczniom naszej szkoły najbardziej przypadł do gustu pomysł Oskara Mellema, który przywiózł książki w samochodziku dla dzieci. Bardzo spodobalo się również nosidło Oliwiera Salamona, które na co dzień służy do tworzenia linii na boisku. Chłopcy są uczniami klasy 7. Z młodszych uczniów doceniono Zosię Mellem, która przybory szkolne przywiozła w dużym wózku sklepowym.

    Nosidła spowodowały, że dzień 1 kwietnia był bardzo wesoły i emocjonujący. Jednak prima aprilis się skończył i w poniedziałek wróciły do szkoły plecaki....

  • Zabawa z photonami.

    Tegoroczną wiosnę przywitaliśmy z Photonami na lekcjach matematyki. Uczniowie klas 4 i 7 mieli okazję poznać roboty i w nietypowy sposób zdobywać zadania matematyczne. Było dużo świetnej zabawy, a to dopiero początek przygody z Photonami.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Książąt Pomorskich w Słonowicach
    Słonowice 4
    76-251 Kobylnica
  • 59 846 27 59
    577 470 280

Galeria zdjęć