Nawigacja

  • DZIEŃ ZIEMI

    22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu czy wieku.

    Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi i domagać się odpowiednich działań Podejmij wyzwanie: Poszukaj przyrody wokół siebie. Wyjdź z domu i poszukaj przyrody w dziwnych miejscach, zobacz jak przyroda walczy o swoje miejsce (np. drzewka na gzymsach, dachach komórek, rośliny wyrastające z murów, w pęknięciach asfaltu, między płytami chodnikowymi), przyjrzyj się drzewom w twojej okolicy, dotknij ich, powąchaj, przyjrzyj się liście, zidentyfikuj gatunek. A na koniec wykonaj pracę

  • Wielki Post w klasie I i II.

    Ostatnie zajęcia w szkole, były wprowadzeniem do Czasu Wielkiego Postu. Dzieci wykonały piękne krzyże poznając historie życia i śmierci Jezusa oraz Triduum Paschalnego. Tu klasa II.

    Uczniowie z klasy II wraz z własnoręcznie wykonanymi pracami plastycznymi.

    Uczniowie z klasy I wraz z własnoręcznie wykonanymi pracami plastycznymi.

  • ROZSTRZYGNIĘCIE RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „PISANKA WIELKANOCNA” W PRZEDSZKOLU

    Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim w naszym kraju. Wiąże się ona z licznymi obrzędami i zwyczajami do dnia dzisiejszego. W tym roku z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszym przedszkolu zorganizowany został Rodzinny Konkurs Plastyczny pod hasłem „Pisanka Wielkanocna”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci, wspieranie ich twórczości oraz wyrabianie poczucia estetyki. Do konkursu zgłoszonych zostało 17 prac. W wyłonieniu najoryginalniejszych prac, jury kierowało się przede wszystkim wkładem pracy dziecka. Po naradach, jury w składzie: Dyrektor szkoły p. Ewa Hejger, B. Trzaskoma oraz p. Małgorzata Korowajczyk wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

    3-4 latki:

    I miejsce- Helena Drogoś

    II miejsce- Oliwia Asztemborska, Antoni Urbanek

    5-6 latki:

    I miejsce- Bianka Grabowska

    II miejsce- Marcelina Wrembel, Jan Majdański.

    Nagrody zostaną przekazane po powrocie do przedszkola.

    Zwycięzcom gratulujemy,  a wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie, ich rodzinom serdecznie dziękujemy oraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

    Zdjęcia prac, które zostały zgłoszone do konkursu

  • Komunikat

    Na podstawie ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 25 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii informuję, że od 27.03.2021 do 09.04.2021 oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej im. Książąt Pomorskich w Słonowicach będą zamknięte.

    Ewa Hejger - dyrektor szkoły

  • Biblioteka szkolna ogłasza konkurs.

    Drodzy Uczniowie kl. I-VIII, Biblioteka szkolna organizuje konkurs pt. "Biblioteczny Omnibus: zadania/wyzwania". Podejmijcie wyzwanie i dajcie się wciągnąć w przygodę. Zdobądźcie tytuł Bibliotecznego Omnibusa. W każdy poniedziałek otrzymacie zadanie do zrealizowania. Zdobywajcie punkty i bawcie się książkami. Więcej informacji na Librusie!

  • Przedszkolaki witają wiosnę.

  • Dzień libański w naszej szkole

    W klasie I pod opieką p. Jolanty Bajorskiej oraz p. Abdo Kareha odbył się Dzień Libański. Tego dnia dzieci zapoznały się z kulturą tego kraju, symbolami narodowymi, a także uczyły się liczyć do 10 w języku arabskim. Uwieńczeniem spotkania było wspólne przegotowanie libańskich potraw - zaataru oraz hummusu.

  • Pasowanie na czytelnika.

    12 marca 2021 w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika klasy I i II. W uroczystości uczestniczyły same zainteresowane klasy wraz z wychowawcami, oraz Pani Dyrektor w asyście rycerza. Podobnie jak w przeszłości rycerzem mogła zostać osoba przestrzegająca kodeksu rycerskiego, tak czytelnikiem może zostać osoba przestrzegająca zasad czytelniczych. Uczniowie przy pomocy rycerza, w którego wcielił się nasz nauczyciel biblioteki (Przemysław Ciepiel) poznali zasady korzystania z biblioteki. Ponadto dzieci przeczytały fragmenty książek o życiu rycerskim.

    Po pasowaniu uczniowie otrzymali dyplomy i niewielkie upominki.

    Przywitanie klasy I i II.

    Pasowanie uczniów klasy I i II.Uczennica czyta fragment książki "Bolek i Lolek wśród rycerzy".

    Pasowanie uczniów klasy I i II.

    Zdjęcia grupowe klasy I i II.

  • Projekt „eKonomia – eKobylnica”

    Kredyty, hipoteka, pożyczka, lokata – te pojęcia nie są już niezrozumiałe dla młodych mieszkańców Gminy Kobylnica. Uczniowie wszystkich szkół podstawowych biorą udział w projekcie edukacyjnym, który jest realizowany przy finansowym wsparciu Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.

    Kolejnym jego etapem były warsztaty praktyczne odbywające się w każdej szkole. Z uwagi na panujące obostrzenia sanitarne związane z pandemią, zajęcia były realizowane głównie w formule on-line.

    W nowatorskiej nauce wykorzystywana jest specjalnie zaprojektowana gra planszowa, tematycznie związaną z Gminą Kobylnica.

    Dodatkową wartością projektu jest rozbudzenie świadomości uczestników w zakresie ekologii oraz integracja lokalnej społeczności.

    Prezentacja i rozgrywka w grę planszową nawiązującą do gminy Kobylnica.

  • Aktywnie spędzony czas na powietrzu ;-)

     A oto prezentujemy efekty waszej pracy- Bałwanki

    Bałwany wykonane przez uczniów naszej szkoły.

  • CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA

            „Czyściochowa Akademia”  to nowy program edukacyjny dla uczniów klas I w całej Polsce, organizowany przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior

    Do projektu przystąpili uczniowie naszej szkoły, z klasy 1

    Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu.

    Czas intensywnej nauki w wieku 7 – 8 lat warto wykorzystać także na kształtowanie dobrych nawyków higienicznych. Program Czyściochowa Akademia ma na celu pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu uczniów do codziennego dbania o higienę.

    Cele programu:

    • rozwijanie samodzielności higienicznej dzieci,
    • wdrażanie do dbałości o swój wygląd zewnętrzny,
    • wdrażanie do stosowania zasad higieny osobistej,
    • wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych związanych z czystością,
    • poznawanie podstawowych zasad higieny, nabywanie nawyków prozdrowotnych,
    • rozwijanie aktywności poznawczej.

    Dzięki udostępnionym scenariuszom zajęć poświęconym różnym zagadnieniom higieny (m. in. czystość rąk, korzystanie z toalety, ochrona skóry czy mycie zębów). Dzieci realizując program „Czyściochowa Akademia” będą:

    • wiedziały, jakie są przyczyny wielu chorób,
    • wiedziały o myciu rąk w określonych sytuacjach, rozumiały potrzebę każdorazowego mycia rąk przed posiłkiem,
    • wiedziały, dlaczego należy zwalczać zarazki i jak zapobiegać ich roznoszeniu,
    • rozumiały niektóre powody dbania o zdrowie,
    • doskonalili umiejętność czytania i pisania.

    W ramach realizacji projektu uczniowie przygotowali prace plastyczne, które zostaną zamieszczone na stronie organizatora . Tam odbędzie się internetowe głosowanie. Prośba do wszystkich. Głosuj na naszą szkołę na stronie  www.rossmann.pl/czysciochowa-akademia .

  • Wyniki konkursu plastycznego „Walentynka dla mojej szkoły”.

    Rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny, napłynęło wiele ciekawych, pomysłowych i twórczych prac. Jury po długich naradach zdecydowało nagrodzić wszystkie prace.

    Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu!

    Rys. 1 Ola Wilkos, klasa 4. Walentynka w kształcie serca, wycięta z czerwonego papieru. W środku narysowany miś, balonik-serce i kwiaty. Z prawej strony przyklejone gwiazdki.

    Rys. 2 Szymon Zięba, klasa 3, Rysunek przedstawia budynek szkoły z dachem w kolorach tęczy. Wokół budynku narysowane czerwone serca.

    Rys.3 Hanna Domagała, klasa 2, Rysunek przedstawia żółty budynek szkoły z niebieskimi oknami i brązowym dachem. Wokół budynku czerwone i różowe serca. Nad budynkiem jest napis „ukochana szkoła”

    Rys.4  Patrycja Marczewska, klasa 2, Rysunek przedstawia ogromne, pomarańczowe, uskrzydlone serce z uśmiechem. Serce siedzi przy szkolnej ławce. Na dole obrazka jest napis „Dla szkoły Słonowice”.

    Rys.5 Damian Tocha, klasa 2, Rysunek przedstawia czerwone serce narysowane na środku kartki. Karta jest także koloru czerwonego. Serce wypełnione jest małymi, wyciętymi z kolorowego papieru serduszkami. Na dole rysunku są przyklejone  złote, czerwone i białe cekiny.

    Rys.6 Ania Wilkos, odział przedszkolny, Na kartce koloru różowego narysowany jest niebieski wazon z czerwonymi kwiatami. Wokół kwiatów unoszą się czerwone serca. Z prawej strony kartki widać pyszczek kota z oczami w kształcie serca.

    Rys.7  Zuzia Majewska, klasa 4, Walentynka w kształcie serca, na środku przewiązana kokardą. W sercu napisy „Bo miłość to nie pluszowy miś”, oraz naklejka „With love”. Cała walentynka oklejona jest ozdobą z bibuły, na dole przyczepiona wstążka.

    Rys.8 Karolina Chadrysiak, klasa 4, Zdjęcie przedstawia walentynkę w kształcie serca, kolory pomarańczowego. W środku wiersz „Na górze różę, na dole bez, ja Ciebie kocham, Ty mnie też”. Pod wierszem narysowane trzy serca. Z prawej strony walentynki rysunek króliczka z balonami w kształcie serca.

    Rys.9 Martyna Musiał, klasa 6, Rysunek przedstawia serce, wyklejone kawałami czerwonej bibuły. W górze napis „Moja walentynka”. Całość ozdobiona małymi rysunkami serduszek.

  • TŁUSTY CZWARTEK

    „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.

    Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.

    W naszej szkole uczniowie klas młodszych obchodzili tłusty czwartek zgodnie z tradycją. Minął on na słodko z pysznymi, lukrowanymi pączkami, faworkami, oponkami i wieloma innymi przysmakami.

    Jednak dzisiejsze święto to nie koniec zabawy – uczniowie klas IV-VIII postanowili podzielić się zdjęciami przygotowanych z tej okazji „pyszności” w domu.

  • BAL KARNAWAŁOWY KLASY I

    Czas karnawału to czas bali i zabaw. W dobie pandemii czas ten w tym roku był zupełnie inny. Jednak uczniowie klasy 1 bawili się w „tłusty czwartek”. Zabawa odbyła się bez rodziców i z zachowaniem bezpieczeństwa. Tematem przewodnim był „Bal na zamku Książąt Pomorskich”.

    1. Uczniowie klasy pierwszej w strojach balowych. Eryk Pomorski i Cecylia z damami dworu. W tle Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie.

    Bal rozpoczął się Polonezem. Potem dzieci, zgodnie z tradycją próbowali pączki, faworki, oponki, babeczki,  przygotowane przez rodziców.

     

    2. Księżniczki i książę z klasy pierwszej podczas wieczerzy.

     

     

    3. Uczniowie klasy 1 w strojach balowych.

  • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

    Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku w 150 krajach. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci. W tym roku DBI obchodziliśmy 9 lutego 2021 roku, ale obchody będą trwały przez cały luty i marzec.

    W związku z obchodami, uczniowie naszej szkoły mieli z  zadanie wykonać plakat w dowolnym programie komputerowym (np. Powerpoint, Canva, Paint) lub narysować odręcznie.

    Tematyka wykonanych zadań konkursowych miała nawiązywać do zagadnień bezpiecznego korzystania z internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury komunikowania, a także zrozumienia.

  • ZDALNE LEKCJE PLASTYKI.

    Prowadzenie lekcji w trybie zdalnym to duże wezwanie dla nauczyciela. Tak też jest z plastyką. Każdy uczeń wykonuje pracę w różny sposób.

    Podczas zajęć w klasie 5 uczniowie mieli za zadanie samodzielnie przygotować własne farby i tymi farbami namalować swój obraz. Przy realizacji zadań było dużo zabawy i nauki.

    1. Uczniowie klasy 5 robili własne farby z naturalnych barwników. Potrzebne było żółtko z jajka, mieloną paprykę, przyprawę carry, pieprz i inne przyprawy.

    Tematem prac w klasie 7 była instalacja i asamblaż. Oto jak uczniowie zrealizowali ten temat.

    Instalacja wykonana przez Szymona Iwańskiego i asamblaże wykonane przez Maję Chilińską i Zuzannę Pietraniak.

  • REKRUTACJA - ROK SZKOLNY 2021/2022

    Drodzy Rodzice!

    Uprzejmie informuję, że rozpoczynamy rekrutację dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz uczniów do klasy I na rok szkolny 2021/2022.

    Wszystkie terminy rekrutacji zawarte zostały w Zarządzeniu Nr 21/2021 Wójta Gminy Kobylnica z dnia 22 stycznia 2021 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022 do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i do klas pierwszych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kobylnica.

    Harmonogramy rekrutacji oraz wnioski znajdziecie Państwo w zakładce Rekrutacja 2021/2022.

    Wypełniony wniosek proszę przekazać do sekretariatu Szkoły osobiście (w dni robocze w godzinach 7:00 – 15:00) lub e-mailowo (spslonowice@kobylnica.pl).

    Kontakt telefoniczny - nr tel. 59 846 27 59.

    Z poważaniem.

    Ewa Hejger - dyrektor szkoły

  • Korzystanie z zimy

    Zima nam niestraszna, a wręcz przeciwnie. Nasi uczniowie korzystali z uroków zimy i aktywnie wykorzystali ten czas na świeżym powietrzu zachowując bezpieczeństwo podczas zabaw i pandemii.

     

    Uczniowie naszej szkoły spędzający czas na świeżym powietrzu.

  • Dzień Babci i Dziadka

    Babciu droga, Dziadku miły!

    Dziś Wam życzę dużo siły.

    Życzę zdrowia cztery tony,

    Bo czas teraz jest szalony!

    Życzę także moc radości

    I stalowej odporności.

    Buziak?- może być, lecz zdalny

    , Bo jest reżim sanitarny...

    Tulić także trzeba zdalnie,

    Ale kocham Was realnie!

    Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Babci i Dziadka!

  • Cyfrowa biblioteka dla uczniów

    Miło nam poinformować, że Biblioteka Narodowa zakończyła prace nad udostępnieniem uczniom lektur w wersji cyfrowej, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające.

    Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:

    Lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe

    Lektury szkolne. Część 2. Szkoły ponadpodstawowe

    Szczegółowa informacja dostępna jest także na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/cyfrowa-biblioteka-dla-uczniow-i-studentow

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Książąt Pomorskich w Słonowicach
    Słonowice 4
    76-251 Kobylnica
  • 59 846 27 59
    577 470 280

Galeria zdjęć