Projekt Fundacji BGK "Dzieci Kapitana Nemo"

Wielkimi krokami zbliża się finał realizowanego w naszej szkole projektu historycznego „Dzieci Kapitana Nemo” Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego. W czerwcu bieżącego roku nasz nauczyciel Pan Przemysław Ciepiel przystąpił do konkursu projektowego. Jego pomysł został pozytywnie rozpatrzony wraz z 29 innymi projektami z całej Polski. Projekt zakłada promowanie Polaków, którzy są mało znani mimo swoich, często imponujących zasług. Dlatego fundusz w wysokości 15 000 zł pozyskany z projektu, zostanie przeznaczony na stworzenie ekonomicznej gry planszowej tematycznie związanej z Rudolfem Modrzejewskim, wybitnym inżynierem, który stał się geniuszem amerykańskiego budownictwa (szczególnie mostów). Gracze będą mieli możliwość zapoznać się z jego osiągnięciami przy okazji dobrze się bawiąc przy budowie mostów wzorowanych na oryginalnych projektach Rudolfa Modrzejewskiego, Czekamy na gotową grę, nad którą, realizując pomysł Pana Ciepiela, pracuje wciąż Wydawnictwo Szarek. Wszystkie gry planszowe zostaną bezpłatnie przekazane szkołom podstawowym, bibliotekom i świetlicom w gminie Kobylnica, by jak najwięcej dzieci miało możliwość zagrać w grę i poznać dokonania cenionego w świecie, polskiego inżyniera.