Warsztaty kulinarne – Bawimy się pysznie

Zajęcia odbywały się w formie warsztatów 2 godziny w tygodniu po 30 min. każde zajęcie. Poprzez zabawę wdrażano podstawy racjonalnego odżywiania higieny przyrządzania posiłków, rozwijano zmysły smaku, zapachu, dotyku, poznawano sposoby przygotowywania i serwowania posiłków. Dzieci przygotowywały:

• desery: kisiele, budynie, galaretki, soki, owoce w sosach
  • potrawy z jajek, pomidorów, ziemniaków, kanapki, twarożki, surówki i sałatki
  • pierogi.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, z wielką radością wspólnie przygotowywały potrawy a potem próbowały.
Udział w zajęciach pozwolił dzieciom rozwinąć zainteresowania kulinarne, nauczył organizacji pracy w kuchni, zdrowego odżywiania oraz zachowania higieny podczas przyrządzania posiłków, na pewno zdobyte umiejętności wykorzystają w życiu codziennym i pozwolą na większą  samodzielność.

Ewa Zacharzewska